Je to jen konec světa. Co čekat od nového filmu Xaviera Dolana?

Od zítra bude v českých kinech hodně dusno. Rodinně dusno. Může za to režisér Xavier Dolan a hlavně jeho drama Je to jen konec světa, které s naprostou jistotou patří mezi nejlepší filmy letošního roku.  

{YouTube}33dGlBb7Rrg{/YouTube}

Stačilo ovšem málo a tenhle film vůbec nevznikl. On měl totiž kanadský zázrak, kterému je pořád teprve dvacet sedm a na režisérském kontě má už šest celovečerních filmů, z nichž je jeden lepší než druhý, točit úplně něco jiného. Svůj první film ve velké americké produkci s pracovním názvem The Death and Life of John F. Donovan, do nějž byly obsazeny hvězdy první třídy Jessica Chastain, Natalie Portman, Kit Harington nebo Susan Sarandon. Jenže údajně všechny stars neměly na první pokus čas a Xavier odmítl v obsazení kohoholi měnit. Takže se muselo počkat. Ale protože on bez filmu prostě nevydrží, rozhodl se narychlo pro jiný projekt.

Do herecké zbroje povolal pět velkých francouzských herců (Marion Cottilard, Léa Seydoux, Vincent Cassel, Gaspard Ulliel a Nathalie Baye), do parády si vzal divadelní hru – konverzační drama a dokázal to celé zrežírovat tak, že k vám Je to jen konec světa ve výsledku promlouvá „filmověji“ než většina filmů, které jste v poslední době viděli.

quebec filmmaker xavier dolan on the set of his sixth film ac580 

Je to jen konec světa můžete v kinech vidět už od zítra. O čem je? O úspěšném autorovi, který po dvanácti letech nemluvení jede navštívit svou temperamentní rodinu, protože jí potřebuje říct, že... Nebojte, tento text nebude obsahovat spoiler. Ale běžte se na Je to jen konec světa raději podívat hned, nebo mlčet přestaneme! ELLE Dolanově filmu přeje i u nás podobný úspěch jako má ve Francii, kde se jeho návštěvnost už teď počítá na miliony. Největší zásluhu na tom jistě má herecká účast Léy Seydoux, prý teď ve Francii není nikdo víc...

My teď pro vás máme exkluzivní překvapení spojené s Xavierem Dolanem a jeho novým filmem. Jako první se podívejte na rozhovor s ním a Marion Cotillard.

A po videu pro vás máme ještě galerii Xavierových top momentů spojených s ním a jeho filmy. Je to jen konec světa!  

{YouTube}aua2gDnW5g8&feature=youtu.be{/YouTube}

 

EBC promo