No Time To Die. Co víme o novém Bondovi?

Tvůrci filmu o nejznámějším tajném agentovi potvrdili název nové bondovky – No Time To Die (Není čas na umírání). A je to již po několikáté, co v něm použili slovo die (zemřít). V minulosti třeba u Dnes neumírej nebo Zítřek nikdy neumírá. Důraz na slovo označující smrt má v divákovi evokovat napětí i strach a obavu o život oblíbeného hrdiny, kterého si zřejmě naposledy zahraje britský herec Daniel Craig (51). Nebude však jediným hrdinou, na kterého se do kina těšíme. V roli záporáka se představí Rami Malek (38), držitel Oscara za hlavní roli ve filmu Bohemian Rhapsody.

Nový film o tajném agentovi měl zamířit do kin již letos v listopadu, jeho premiéra se však odložila na duben příštího roku. Děj bude začínat na prosluněné Jamajce, kde si James Bond užívá zaslouženého odpočinku potom, co opustil tajnou službu. Klid na rozpálené pláži mu ale přeruší návštěva kamaráda ze CIA, který potřebuje pomoc. Zachránit uneseného vědce zákeřným Ramim Malekem, který má v rukávu nové technologie. Vysoké „F“ z písně Bohemian Rhapsody ale nečekejme.

Agentem je žena

V médiích se poslední měsíce spekulovalo, že Jamese Bonda nahradí žena. Lashana Lynch měla přebrat kódové označení 007 a odolat svádění tajného agenta. O pohled na perfektně padnoucí obleky Daniela Craiga ale jistě nepřijdeme, protože producenti informaci o agentce 007 dosud nepotvrdili. Nováčky očekáváme i v tvůrčím týmu. Kromě Neala Purvise a Roberta Wadea budou na filmu pracovat i režisér Cary Fukunaga nebo scénáristka Phoebe Waller-Bridge.

EBC promo