Plány na víkend? Buďte u toho s námi

Pátek 14/7:  Bach pro všechny! Toto je velká hudební událost, nic většího v tomto směru v létě 2017 nezažijete. V Praze se ve dnech 14. až 28. července uskuteční mezinárodní hudební festival, věnovaný tvorbě Johanna Sebastiana Bacha. Stěžejní i méně významná díla tohoto vrcholného představitele barokní hudby představí renomovaní interpreti z České republiky i zahraničí, a to v různých atraktivních lokacích hlavního města. Začíná se zítra ve 20 hodin v Chrámu Matky Boží před Týnem. Na koncertu s názvem Festival Overture se jako Bachovi interpreti představí Cappella Istropolitana ze Slovenska společně s americkým houslistou Filipem Pogádym (na fotce). Veškeré informace a program této unikátní přehlídky najdete na bachforall.cz. Ať žije Bach!

bfa 1 600x400 6a698

Sobota 15/7:  Nesmrtelný Shakespeare Neuvěřitelné! Už pátým rokem se v rámci Letních shakespearovských slavností hraje kouzelná komedie Sen noci svatojánské, kterou s Hanou Vagnerovou, Zuzanou Stavnou, Vandou Hybnerovou, Davidem Prachařem a dalšími nastudovalo duo SKUTR. Pokud jste ještě neměli tu čest, rozhodně na Pražský hrad běžte, zažijete něco naprosto magického. Začíná se ve 20:30 a pršet rozhodně nebude, nebojte. A kdyby přece ano, na Shakespeara můžete chodit v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě ještě téměř dva měsíce. Nevynechejte ani letošní premiéru - Hamleta v podání Jaroslava Plesla. Vše najdete na shakespeare.cz 

963b 4f182

Neděle 16/7:  Čas na velký román Je totiž neděle a máte dost času. Takže si udělejte pohodlí, vypněte telefon a začtěte se do knihy Malý život. Tento co do objemu i obsahu vskutku velký americký román napsala Hanya Yanagihara. A o čem je? Když se čtyři spolužáci z vysoké školy v Massachusetts přestěhují do New Yorku, aby se pokusili prorazit, jsou bez peněz, ztracení a kupředu je pohání jen jejich přátelství a ctižádost. Je tu laskavý Willem, začínající herec; bystrý, občas krutý malíř DžejBí, který se chce prosadit ve světě umění; utrápený architekt Malcolm, nešťastný ve špičkové firmě; a rezervovaný, geniální, tajemný právník Jude, kolem něhož se jejich životy otáčejí… Malý život je příběh o sexuální orientaci, zneužívání a sebepoškozování, o lásce a obětavosti, krutosti a neschopnosti bojovat s osudem. Čekají vás opravdu velké emoce, které ve vás zůstanou ještě hodně dlouho. A protože máte před sebou spoustu stran, vezměte si v pondělí dovolenou. Zasloužíte si ji a je přece LÉTO! 

maly 81b0e

EBC promo