Meditační aplikace, které musíte vyzkoušet

Jestli závidíte buddhistickým mnichům jejich vnitřní klid a pozitivní pohled na svět, máme pro vás výborné tipy. Pět nejlepších aplikací, se kterými si tento víkend úžasně zameditujete a pořádně vás nastartují do příštího týdne.

1. Mindfulness

Jeden z největších trendů v psychoterapii posledních let, kognitivní metoda mindfulness aneb meditace všímavosti, už má i podobu aplikace. Umožní vám vytvořit si vlastní vedené meditace a jejich pevný režim. Vždy se připomene, když je na nějakou zrovna čas. Jak dlouhou i jaký typ meditační nahrávky si zvolíte, je jen na vás, Mindfulness jich má v zásobě spoustu a trvají od 3 až do 30 minut.

2. Headspace

Aplikace přímo od známého buddhistického mnicha Andyho Puddicombeho bude vaším osobním trenérem mysli. V rámci desetiminutových lekcí vás naučí naprosté základy meditace, dovolí vám sledovat svoje pokroky a pomocí jejich zaznamenávání a možnosti sdílení motivovat přátele či si zvolit nahrávku přesně podle toho, jakou máte zrovna náladu. Mimochodem, na tuto aplikaci nedá dopustit ani Emma Watson.

3. Calm

Stylem je aplikace Calm podobná té Headspace, ale kromě třítýdenního meditačního programu nabízí i jen týdenní, který se soustředí hlavně na kvalitu vašeho spánku. Pokud s pravidelným usínáním bojujete, tato aplikace je pro vás.

Meditate

4. Buddhify

Meditace v úžasně přehledné aplikaci Buddhify jsou uspořádány podle témat v souladu s tím, co zrovna děláte: od probuzení, přes pracovní přestávku, procházku po městě, čekání na kamarády, cestování až po usínání. Obsahuje více než 80 nahrávek, takže si vybere každý.

5. Smiling Mind

Pro ty, co mají rádi jednoduché a milé věci, je tu aplikace Smiling Mind. Byla vytvořena pro mladší publikum, takže ji mohou zkoušet i děti od sedmi let, ale zaručeně si ji zamilují i dospělí. Je jednoduchá, přehledná a zcela zdarma.

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA