Něco na té Diane prostě je...

Ačkoliv je Diane Kruger známá především jako herečka, která svět uchvátila ve velkofilmu Troja, svou úspěšnou kariéru započala jako modelka spadající pod agenturu Elite Model Look. Přestože její modelingová dráha neměla dlouhé trvání, spolupracovala s prestižními módními značkami jako Yves Saint LaurentChanel, Christian Dior, Burberry, Louis Vuitton či Marc Jacobs. I když jí její tvář zaručila úspěch na poli módy, Kruger se již v mládí rozhodla změnit své poslání a splnit si svůj sen stát se uznávanou herečkou. 

Kruger debutovala v roce 2002 v televizním filmu s názvem The Piano Player, přičemž průlom její kariéry přišel již v roce 2004, když se po boku Orlanda Blooma, Brada Pitta či Erica Bana objevila v americkém historickém snímku Troja. Uznání a nominace na prestižní ceny získala v roce 2009 díky svým výkonům ve filmech Hanební pancharti od režiséra Quentina Tarantina a Pan Nikdo, kde si zahrála vedle Jareda Leta. V posledních letech získala kladné kritické ohlasy díky ztvárnění Němky, jejíž manžel a syn jsou zabiti při teroristickém útoku spáchaném neonacisty ve filmu Odnikud z roku 2017. Tento snímek získal Zlatý glóbus za nejlepší cizojazyčný film. Fanoušci se v roce 2023 mohou těšit na její účinkování v životopisném dramatu Butterfly in the Typewriter, který je vytvořen podle románu spisovatele Johna Kennedyho Toolea s názvem A Confederacy of Dunces, tedy Spolčení hlupců. Za toto dílo spisovatel posmrtně získal Pulitzerovu cenu.

 

Inspirujte se nenásilnými outfity Diane Kruger, ve kterých hraje prim bekovka či denim:

Německá rodačka je takřka po celém světě obdivována také za svou krásu a styl. V roce 2004 byla časopisem People zařazena mezi “50 nejkrásnějších lidí světa” a rok poté se objevila na seznamu časopisu Maxim mezi stovkou nejvíc sexy celebrit.

Kruger během svého života prožila také tři velké lásky. V roce 1999 začala udržovat vážný vztah s francouzským hercem a režisérem Guillaume Canetem, kterého si v roce 2001 vzala. Pár se však v roce 2006 rozvedl. Herečka se následně zamilovala do kanadsko-amerického herce Joshuy Jacksona, hvězdy seriálu Downsonův svět, se kterým žila od roku 2006 do roku 2016. Jejím posledním partnerem se v roce 2016 stal americký herec a model Norman Reedus, se kterým se seznámila na natáčení snímku Sky. Pár společně vychovává dceru Novu Tennessee narozenou v roce 2018.  

Mohlo by se vám líbit

Proč milujeme Diane Kruger? Protože je Odnikud

Pokud půjdete v nadcházejících dnech do kina, řekněte u pokladny: Diane Kruger
elle.cz

Zdroje: Wikipedia Commons, ČSFD, The Sydney Morning Herald, Indie Wire, People