Ten nejintimnější šperk: Nejžádanější zásnubní prsteny pro 2025

Nespoléhejte na poslední chvíli 

Rozhodnout se pro prsten, který budete nosit po zbytek života, může být výzva. Pravdou je, že to nejtěžší a finální rozhodnutí není na vás, ale spočívá na bedrech muže. Není ovšem nic jednoduššího, než na laptopu nechat nenápadně otevřenou stránku s tímto článkem. Pro muže to bývá nesnadný a stresující proces a můžete si být naprosto jistá, že malou nápovědu uvítá. Vybírat může z kolekcí, které jsou běžně dostupné nebo sáhnout po kousku, u nějž bude mít naprostou jistotu, že jiná žena stejný prsten nikdy nenavlékne. V obou případech je důležité myslet na jednu věc! Až na výjimky, kdy je prsten dostupný ihned a ve vaší velikosti, je spíše nutné počítat s minimálně šestitýdenním výrobním procesem. Pokud vás tedy plánuje požádat o ruku, měl by se pro prsten vydat dříve než v předvečer tohoto slavnostního okamžiku.

Mohlo by se vám líbit

Zamilovaný Beckham dal Victorii hned 15 zásnubních prstenů. Jaké jsou?

Podle legend o pokladech celebrit má Victoria Beckham ve své šperkovnici hned patnáct zásnubních prstenů. David ženu svého života neodbývá a k výročím jejich svatby jí pravidelně věnuje skvostné kousky za miliony dolarů. Jakými prsteny se Victoria může chlubit?
elle.cz

Návrat na začátek minulého století 

V posledních letech se například mezi celebritami stále častěji objevují minimalistické designy jako zásnubní prsteny s oválným brusem, jaký má například Lady Gaga. Selena Gomez od Bennyho Blanca dostala prsten s diamantem v markýzovém výbrusu, který má historické kořeny až v 17. století. Zendayu Tom Holland požádal o ruku zásnubním prstenem ve stylu Art Deco s brusem zvaným east-west. Na špičce popularity pomalu střídají nejtypičtější kulatý nebo princeznovský tvar kamene, které byly v posledních letech prototypem kamenů na zásnubních kroužcích. Nedávné zásnuby těchto celebrit vyvolaly zájem o jedinečné a nekonvenční designy – a to jak staré, tak nové. Ještě před pár lety by byl brus ve tvaru smaragd, markýz a nebo cushion považován za hodně oldschoolový. Teď ale tvary kamenů, které dostávaly budoucí nevěsty na začátku minulého století, zažívají masivní návrat. Jejich renesance způsobuje znovuoživení starých šperků, které v podobě rodinného dědictví dostávají nový život.

Rodinné šperky 

Staré kameny a prsteny, které už nosila na prstu některá z žen v rodině vašeho budoucího manžela jsou opět velmi žádané pro svou vintage estetiku. Nárůst diamantů pěstovaných v laboratořích ještě zvýraznil přitažlivost starobylých kamenů. Zejména kameny, ručně opracovávané mezi lety 1600 a 1900, vyzařují úroveň individuality a uměleckého zpracování, kterou moderní diamanty řezané s precizní technikou nedokážou napodobit. I jemné nedokonalosti a unikátní odstíny, které byly kdysi v diamantovém průmyslu brány jako vady, jsou nyní vyhledávány pro svůj šarm a autentičnost.

Mohlo by se vám líbit

Úplná historie vztahu Zendayi a Hollanda: Od břídila k lásce na věky

Zendaya a Tom Holland se potkali na place filmu Spider-Man: Homecoming v roce 2017, kde si zahráli zamilovaný pár. Teď už ale nejde jen o herecké role – dvojice je čerstvě zasnoubená a chystá se na skutečnou svatbu. Nepřekáží jim ani to, že je Zendaya o dobré půl hlavy vyšší než Tom. Zkrátka když ji miluješ...
elle.cz

Markýza a east-west 

Markýzový brus kamene na prstenu Seleny Gomez je tím nejvíce trendy pro rok 2025. Tento brus nabízí moderní alternativu k tradičním tvarům. Lichotivý tvar umožňuje kameni vyniknout a ideální pro nevěsty hledající něco jedinečného. V poslední době roste také požadavek na takzvanou east-west orientaci kamene. Znamená to, že kámen ve tvaru obdélníku není na prstenu umístěn na výšku, ale do šířky. Dobře funguje právě s prodlouženými tvary kamene jako je právě markýz, podélný cushion aka polštářový brus, nebo také ovál.

Mohlo by se vám líbit

Úplná historie vztahu Seleny Gomez a Bennyho: od výsměchu k prstenu

Po více než roce randění dvojice oznámila své zasnoubení. Znají se přitom už roky, ale zpočátku se příliš v lásce neměli. Nakonec mezi nimi ale přeskočila silná jiskra, které málokdo věřil. Jak dvojice přišla od beefu k prstenu s diamantem?
elle.cz

Maximalistické prsteny

Dosud byly k vidění spíše subtilní obroučky, které umožňovaly vyniknout diamantu. Výrobci zásnubních prstenů ale předpovídají budoucnost i masivnějším obroučkám. Roste poptávka po širších prstenech, jejichž uspořádání se nazývá bezel. Znamená to, že kámen z prstene nepřečnívá, je v něm zasazen a obroučka ho přesahuje. Je tak více chráněn proti poškození a prodlužuje se jeho životnost. Alternativou je také použití více tenčích obrouček, například dvou až tří najednou. Takový prsten si zachová svůj subtilní vzhled a zároveň kámen lépe chrání.

Je libo platinu či rhodium? 

Co se týká šperků na běžné nošení, už před pár lety zažilo svůj velký comeback žluté zlato. V oblasti zásnubních kamenů ještě stále přetrvává obliba bílého kovu, protože lépe ladí s kameny a opticky ho zvětšují. Nevěsty ale chtějí objevovat nové materiály, proto stoupá také obliba platiny. Nejdražším kovem na světě je rhodium, ale prsteny se vyrábí především ze zlata či platiny a pak se jim dopřává rhodiová povrchová úprava. Ta je v klasické bílé podobě, ale odvážnější budoucí nevěsty mohou zvolit i jeho černou variantu, například v kombinaci s černým kamenem.

Mohlo by se vám líbit

Sbohem, zásnubní prsteny. Emily Ratajkowski předvádí rozvodové prsteny

Prstenem to začíná, prstenem ať to také skončí. Neskladujte po rozvodu zásnubní a snubní prsteny v krabičce s odloženými šperky. Vdechněte jim nový život a přetavte je do symbolu vaší nově nabyté svobody. Do módy přichází rozvodové prsteny.
elle.cz

Barevné kameny? Říkáme jim ano!

Když už jsme nakousli možnost černého kamene, musíme zmínit, že právě barevné kameny se na zásnubních prstenech objevují čím dál častěji. Opět to souvisí s návratem do minulosti, kdy ženy dostávaly od svých budoucích mužů šperky se smaragdy, opály, safíry a tak podobně. Moderní doba a bílé diamanty pak barevné kameny na zásnubních prstenech téměř zcela vytlačily. Ony se ale opět začínají hlásit o slovo. Lady Gaga má ve svém prstenu zasazený růžový safír, Katy Perry pak rubín, Scarlett Johannson zdobí prsteníček světle žlutý diamant posazený v černé obroučce. Poptávka po zásnubních prstenech s barevnými kameny roste a jak již bylo řečeno, i jiné diamanty než čistě bílé barvy, dříve považované za méně hodnotné, rostou výrazně na ceně a hodnotě.

Laboratorní diamanty

Ne každý má to štěstí, že se v jeho rodině dědí diamantové prsteny a s nákupem nových diamantů má možná etický problém. I když je dnes těžba diamantů kontrolována a kameny jsou certifikovány, v minulosti s nimi byly spojené mnohé kontroverze a krveprolití. Jistě vám neuniklo pojmenování krvavé diamanty a dost možná ani stejnojmenný film s Leonardem DiCapriem, který tuto problematiku řeší. Neopomenutelný fakt je i ekologický dopad na krajinu při jejich těžbě. U laboratorních diamantů tyto problémy zcela odpadají. Jsou stejně tvrdé jako pravé diamanty, identicky se třpytí, zato u nich odpadá riziko nečistot, poškození a nabízí také širší barevnou stupnici než přírodní diamanty. I jejich cena je příznivější. V Česku se nevyrábějí, ale prodávají.

Mohlo by se vám líbit

Propadl jim i DiCaprio. Proč si lab-grown diamanty zamilujete i vy?

Vítejte ve světě laboratorních diamantů, kde se luxus a inovace střetávají. V krystalických zázracích, vytvořených umělou cestou v laboratořích, se pojí technologie a udržitelnost s investováním. Jak laboratorní diamant vzniká? A jak si stojí oproti tradiční přírodní variantě, vyplatí se do něj investovat?
elle.cz
Zásnubní prsteny roku 2025, která vám rozbuší srdce:
Zdroj článku: