Mercedes-Benz Prague Fashion Week jaro/léto 2024 má své datum konání

Mercedes-Benz Prague Fashion Week představí kolekce návrhářů na sezónu jaro/léto 2024. Hlavním přehlídkovým a eventovým prostorem Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku SS24 bude od 1. do 4. září budova historické Holešovické elektrárny v Praze 7. Elektrárnu vybudovaly Elektrické podniky hlavního města Prahy v letech 1898 až 1900, primárně jako zdroj elektřiny pro provoz svých tramvajových tratí. Následně nedodávala elektřinu jen pro pohon tramvají, ale i pro veřejné osvětlení a soukromníkům. Holešovická elektrárna byla v době svého vzniku moderní městskou velkoelektrárnou, která byla přirozeně postupem času přestavěna tak, aby vyhovovala modernizaci. Zachovalé budovy původní elektrárny jsou od roku 2002 chráněny jako kulturní památka České republiky.

Mohlo by se vám líbit

MBPFW, DEN PRVNÍ: Co oblékli návštěvníci pražského fashion weeku?

V Praze odstartovala další edice Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Dostihové závodiště v Chuchli se proměnilo v místo honu za tím, kdo oblékne to nejlepší z vlastního šatníku i ateliérů lokálních návrhářů. A že je při této honbě za prvenstvím co sledovat! Prohlédněte si proto to nejlepší, co bylo v prvním dni fashion weeku k vidění.
elle.cz

„Podzimní edici zahájí v pátek 1. září přehlídka návrháře Jakuba Polanky. V rámci dalších přehlídkových dní na hlavní lokaci se vedle samostatných autorských přehlídek návrhářů Tobiase Schuberta, Vandy Jandy a Tomáše Němce mohou návštěvníci těšit také na společný blok přehlídek návrhářek Denisy Dovaly a Lucie Kürthi, která se MBPFW účastní poprvé. Na prezentaci nové kolekce návrháře Michaela Kováčika se mohou návštěvníci těšit v neděli 3. září od 21:00 v hotelu Andaz Prague s následující afterparty. V rámci podpory mladých talentů uvede na podzimním MBPFW svou novou kolekci letošní vítěz soutěže VAN GRAAF Junior Talent Jan Smejkal ve společném bloku s návrhářkou Dominikou Kozákovou. Své kolekce také představí studenti z Ateliéru módní tvorby – UMPRUM a Technické univerzity v Liberci,“ uvádí Lukáš Loskot, CEO Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku.

Mohlo by se vám líbit

Moments of MBPFW: Takový byl Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Další edice fashion weeku je nadobro za námi. A proto je nyní ta nejlepší chvíle ohlédnout se zpět za jeho děním, které se dostalo do hledáčku studenta oděvního návrhářství Matyáše Matlacha.
elle.cz

Zdroj: MBPFW