Michael Kors a jeho americký sen podle pravítka

 

Narodil se 9. srpna 1959 na Long Islandu v New Yorku jako Karl Anderson Jr. švédskému studentovi a bývalé modelce. Když mu bylo pět let, jeho matka se znovu vdala za Billa Korse. Mladý Karl tak dostal příležitost změnit si jméno a přejmenoval se na Michaela Davida Korse. “Moje matka mi řekla: 'Když dostaneš nové příjmení, proč si nevybereš i nové křestní jméno',” uvedl Kors pro časopis People. 

Jeho láska k módě se začala projevovat již ve velmi mladém věku. Dokonce redesignoval matčiny svatební šaty, když připravovala svatbu se svým druhým manželem. Ve svých teenage letech používal vlastní sklep jako prodejní místo, pro své výtvory a módu se rozhodl studovat na vysoké škole Fashion Institute of Technology v New Yorku. Mimochodem Michale Kors byl už na střední škole tak trochu šikanovaný outsider a rebel. Možná právě proto svůj maturitní večírek vynechal, aby mohl celou noc protančit ve slavném Studiu 54. Bylo to zrovna onu legendární noc, kdy do klubu vtrhla Bianca Jagger na bílém koni. Samozřejmě přišel druhý den do školy pozdě... 

Z newyorské univerzity po roce odešel, aby si našel práci v malém butiku, kde mohl prodávat i své modely. V roce 1981 již představuje celou kolekci pod názvem Michael Kors Womenswear, kterou nabízejí prestižní obchody jako Bergdorf Goodman, Bloomingdale’s či Saks na Páté Avenue. Mladého návrháře si začínají všímat i prestižní časopisy a on se stává ztělesněním amerického minimalismu.

 

Michael Kors

 

Křivka jeho úspěchu nezačíná klesat ani v devadesátých letech, kdy spouští značku KORS by Michael Kors a stává se kreativním ředitelem francouzského módního domu Céline. Pod LVMH je spokojený celých šest let, kdy Céline proslaví jako luxusní sportwear ikonu a odchází, aby se věnoval své vlastní rozjíždějící se společnosti. Tento krok se vyplácí a Kors míří k výšinám. V roce 2008 je dokonce po páté nominován na návrháře roku a v roce 2013 ho již časopis Time zařazuje mezi sto nejvlivnějších lidí planety. Jeho společnost stále roste a podaří se jí absorbovat prestižní brandy jako Jimmy Choo či Versace.  

Mohlo by se vám líbit

Co si Meryl Streep myslí o módních editorech?

Na pozadí posledních dvou týdnů se nám naskýtají hned dva důvody k oslavám. Tento měsíc je to přesně patnáct let od premiéry legendárního filmu Ďábel nosí Pradu a dnes slaví své dvaasedmdesáté narozeniny Meryl Streep. A my přinášíme několik zajímavých faktů o filmu, o nichž jste doposud neslyšeli. A také to, jak se Meryl srovnala s trpkým vystupováním slavné šéfredaktorky. (A jak nahlíží na osud jejích kolegyň!)
elle.cz

Michael Kors, který je dokonalým ztělesněním amerického snu, jednou popsal estetiku svých výtvorů jako mix mezi Jackie Kennedy a Elizabeth Taylor. Co však k němu táhne stále nové zákazníky? Možná velmi silné logo, snad kašmír či jeho samotná osobnost, která ztělesňuje naději. Celebrity jako Zendaya či Nikole Kidman si jeho looky na červený koberec nevybírají kvůli nedocenitelné prestiži, ale protože nabízí příběh a ztělesňují v sobě ideální poměr luxusu a pohodlí.

Kors balancuje na hranici protikladů jako jsou dekadence a demokratičnost, a to vše balí do velmi nositelného a minimalistického designu. Jeho oblečení je zkrátka velmi “user friendly” kdekoliv a kdykoliv a když k tomu ještě přidáte neuvěřitelný recept na úspěch, který přinesl mladý, šikanovaný kluk, jenž prodával svoje výtvory v matčině sklepě, musíme podotknout, že Michael Kors není jen značkou, ale étosem

Mohlo by se vám líbit

Louis Vuitton – inovátor, který změnil svět svou cestou

Jako druhá nejstarší existující luxusní značka představuje Louis Vuitton jeden z nejcennějších pokladů naší kultury. Vše začalo před dvěma stoletími, v roce 1821 v malé vesnici na východě Francie. Tam se narodil sám Louis Vuitton. Toto je jeho příběh.
elle.cz