5 otázek pro Lukáše Loskota, ředitele Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Než celý fashion week vypukne, zeptali jsme se toho nejpovolanějšího, ředitele celé akce Lukáše Loskota, co nás na MBPFW čeká a nemine tentokrát.

Jaké tedy má MBPFW 2016 novinky?

Nová lokace.

Jeden den přehlídek navíc.

Pondělní resee showroom by Nespresso přístupný veřejnosti v Galerii Kvalitář.

V pátek celodenní módní konference BFF v The Chemistry Gallery se spoustou významných a zajímavých hostů.

Nadač večer spojený s dražbou pro Nadaci Terezy Maxové.

Vše se nejlíp dozvíte na www.mbpfw.com.

Proč Strahov?

Větší stadion jsem nenašel.

S kým se na Strahově na přehlídkách určitě setkáme?

Domácích i zahraničních osobností se zcela jistě dostaví víc než během minulých edice MBPFW. Kromě samotných návrhářů, kteří na fashion weeku přirozeně hrají hlavní roli, rád jmenuju topmodelku Terezu Maxovou, návrhářku a manželku slavného návrháře Evu Cavalli, viceprezidentku známé PR agentury Karla Otto Lissy Von Schwarzkopf, novinářku New York Times a www.nowfashion.com Jessicu Bumpus nebo Emmu Allwood z Dazed Digital. Zapomenout nesmím ani na několik nákupčích z legendárního londýnského obchodu LN-CC nebo na zástupce progresivní značky Henrik Vibskov. Myslím, že náš guestlist je zaplněn početně a důstojně.

Na co se těšíš nejvíc ty sám?

Na Andreu Běhounkovou, protože to je fajn holka. A rád se nechám překvapit studenty, kteří se zúčastnili soutěže Van Graaf Junior Talent. Jejich přehlídku uvidíme v neděli odpoledne.

Jaké jsou podle tebe tři největší módní hity současnosti?

Květinové vzory.

Mikiny.

Zlato.

Rozhodně si na MBPFW neberte neprofesionálně barvené a žehlené vlasy, umělé rty, nehty a řasy a hráškově zelenou a růžovou barvu. Jinak se na vás samozřejmě moc těším a srdečně zvu.

foto 832fd

EBC promo