Best of MBPFW: LaFormela, Chatty, Polanka

Co se stalo? Nové kolekce převedli LaFormela, Chatty a Jakub Polanka. A proč byli nejlepší?

LaFormela Sobotní přehlídky začaly velkolepě – jako první se předvedla LaFormela. Z její kolekce na jaro - léto 2016 jsme úplně nadšení nebyli, bylo to trochu, jako když kočička s pejskem pekli dort. Chybělo nám v ní silné a jednotné ústřední téma. Ale v sobotu už bylo vše zas v naprostém pořádku – jednotlivé looky skládaly dohromady obraz ženy přesně podle LaFormely – nezávislé, samostatné, s jasným názorem na sebe i svět kolem. Punkerka, která ovšem nikdy svou ženskost nepotlačuje. 

lafor da0c4

Chatty Kolekcí jaro – léto 2016 daly Radka Sirková a Anna Tušková jasně najevo, že u nás hrají nejvyšší módní hru a že o tom není ani nejmenších pochyb. A v sobotu to potvrdily. Jejich kolekce na podzim – zimu 2016/17 je inspirovaná pracovním oblečením a je zase, jak je u Chatty zvykem, plná džínoviny a také barev a rozmanitých střihů. Tleskali jsme jim už minule, tleskáme jim i tentokrát. Chatty se nebály riskovat a citelně zasáhly do image a poetiky své značky, kterou spoustu let budovaly, a ono jim to vyšlo – Chatty předvedly na příští sezonu opět jednu z nejsilnějších módních kolekcí. 

chatty 5a8b2

Jakub Polanka To úplně nejlepší z jarní edice MBPFW se pak událo v sobotu večer. Očekávání před show Jakuba Polanky byla hodně vysoká a naštěstí se nepotvrdilo staré známé rčení, že mít je přehnaná se nevyplácí. Světla se rozsvítila, začali hrát Aaron, na molo vešla Daniela Kociánová v prvním looku a už v tu chvíli bylo jasné, že tady půjde o hodně. Tak emotivní show Praha ještě nezažila. Mezi profesionály chodí nemodelky a nemodelové, na obličejích barevně výrazné náplasti, barvám dominují modrá, khaki a hnědá, hlavním prvkem kolekce jsou dekonstruované bundy, k vidění je maska i síť. A v tu chvíli to celé dochází – to je skvělé, jak je Polanka tentokrát aktuální. Vždyť to je módní reflexe uprchlické krize! To, co se v sobotu večer odehrálo ve strahovských ateliérech, se zprostředkovat těm, kdo u toho přímo nebyli, bohužel moc nedá. Naštěstí z toho ale zůstaly všechny ty skvělé modely, které Jakuba katapultovaly ještě výš do českého módního nebe. Bravo! 

pola 1c74f

Dnes máte možnost si všechny kolekce předvedené v rámci MBPFW do 19:00 prohlédnout v Galerii Kvalitář v Re-see Showroom supported by Nespresso. www.mbpfw.com