Týden módy skončil velkým finále

Alexander McQueen
Sarah Burton se statečně chopila všeho, co jí mistr McQueen po sobě zanechal. Přehlídky, které má teď pod taktovkou, sice postrádají velkolepé performance, jaké byly v minulosti samozřejmostí, ale zvláštní atmosféra jim rozhodně nechybí. Pro letošek žádní živí vlci ani promítání 3D hologramu, zato stále nezpochybnitelné umění. Celou přehlídku otevřela modelka Freja, která předvedla sněhově bílý model s načechranou chlupatou sukní a vysokými šněrovacími botami. Tyto boty a kožíšky byly pro celou kolekci klíčovým prvkem. Nevinnou bílou vystřídala sympatická holubí šedá, po ní nastalo období temna. Vládu převzala černá. Huňaté kožíšky přepásané páskem vytvářely krásnou siluetu, vypasované svršky doplňovaly kožené sado-maso popruhy. Okované doplňky s romantickými šaty působily neuvěřitelně provokativně a sexy. Kolekci uzavřely modely šatů nevídaných originálních tvarů s bohatým zdobením. Tleskáme, Sarah!

Louis Vuitton
Monstrózní scéna slibovala pořádnou show. A hned na začátku můžeme říct, že se to opravdu povedlo. Uprostřed ohromné čtvercové plochy s lesklou podlahou stála čtveřice honosných secesních výtahů. Když přijel první z nich a mříž výtahu uctivě otevřel poslíček v uniformě, bylo jasno. Do Paříže dorazilo nemilosrdné módní gestapo. Vojenský baret, svršek s dlouhým rukávem stažený koženým korzetem a pod černou sukní z transparentní látky černé punčochy. A zbraň v ruce? Ikonická kožená taška s monogramem LV. Přísné uniformy vystřídalo několik fetišistických modelů z leštěné kůže, ze které byly celé kabáty i vysoké kozačky. Dokonale vypadala kombinace objemných kožichů s lesklými korzety. Povedeným doplňkem byl kožešinový rukávník obarvený na tmavě zelenou barvu. Když se přehlídka přelila do druhé poloviny, na mole zazářily modely zdobené blýskavými plíšky. Celé představení uzavřela hvězdná Kate Moss, která si na svou cestu v černém body s kožešinou na rukávech dokonce zapálila cigaretu.

Valentino
To, že je Valentino dobrým přítelem krásné herečky Anne Hathaway, není žádná novinka. Letos půvabnou brunetku doprovodil v její glamour róbě i na oscarovém červeném koberci. Jeho nová kolekce na pařížském fashion weeku všechny překvapila, je jiná než všechny předchozí. Okouzlujících večerních šatů se nedočkáte. Barvám vévodila něžná tělová, ve které se na mole objevil i kožich, průhledné látky a krajka. Rozněžnělou kolekci mírnily tmavě modrá a černá barva a v neposlední řadě i výrazně vzorované kozačky. Přehlídku uzavřelo několik modelů romantických dlouhých šatů z šifonu.

Miu Miu
I zima může být obdobím plným elegance. Alespoň v modelech z nové kolekce Miu Miu. Na přehlídce byly k vidění půvabné blůzky v kombinaci se sukní pod kolena. Výrazným doplňkem v podzimní linii byly praktické ledvinové pásy v látkové nebo kožešinové variantě. Precizně střižené šaty připomínající zimní kabát na zapínání si skvěle rozuměly s kabelkami bez uší, které vypadaly jako zvětšená psaníčka. Ačkoli se ve většině zimních kolekcí objevily potisky s rostlinami a listím, v Miu Miu se chladnému období postavili decentním potiskem květů a pro značku ikonickým ptáčkem. Přehlídku ukončilo několik variací na klasické malé černé šaty. Některé z nich byly doplněné o kožené minivestičky.

Elie Saab
Kreativní návrhářský um Elieho Saaba jsme mohli vidět především v jeho haute couture kolekcích. Linie pro novou sezonu podzim/zima by se dala charakterizovat jako jednoduchá elegance v čistých liniích. Byla ryze dámská, a tak se po mole prošly pouze dva modely kalhot. Zbytek byly nádherné šaty. Ačkoli je kolekce určená pro chladné roční období, kožichů tu bylo pomálu. Elie dával prostor kvalitním materiálům a barevné ploše. Malé černé v kombinaci s krátkou koženou bundou působily neuvěřitelně sexy a červené róby zase připomínaly koberec na Oscarech. Popelavě šedá a tělová poskytovaly perfektní základ pro výrazné doplňky.

EBC promo