Co nám daly devadesátky? Grunge, Kate Moss a spoustu dalšího

V hudbě letěl grunge s Nirvanou Kurta Cobaina v hlavní roli. Hlavně díky němu se v módě do popředí dostaly kostkované košile, kašmírové svetry a martensky.  

kurt 4a3c6

Spousta holek tehdy chtěla vypadat ne zrovna jako reklama na zdravý životní styl. Hvězdou looku „heroin chic“ byla Kurtova žena Courtney Love, která tak nejen vypadala, ale i tak žila.  

courtney 62304

Na módní výsluní se dostávají mladí návrháři, kteří budou určovat trendy ještě spoustu dalších let. Někteří je určují i dnes. John Galliano, Marc Jacobs, Alexander McQueen a další.  

marc bf028

Symbolem generace X a hereckou a módní ikonou se stala herečka Winona Ryder. Její krátký sestřih napodobovaly zástupy dívek, málokteré ale slušel tak jako Winoně.

winona ryder 20bbc

Modelka Kate Moss a tehdy ještě jen zpěvák Marky Mark nafotili legendární kampaň na spodní prádlo Calvin Klein, která dosud nebyla překonána.  

marky 79985

Světu modelingu vládnou klan supermodelek. Kromě Kate Moss do něj ještě patří třeba Naomi Campbell, Linda Evangelista, Eva Herzigová, Christy Turlington, Cindy Crawford a další krasavice. Jak jsou na tom dnes? Většina z nich pilně pracuje dál!

super 614cd

Kromě Nirvany svět miluje i Aerosmith, v jejichž klipu pravidelně účinkují herečky Liv Tyler, dcera frontmana Aerosmith, a Alicia Silverstone. Taky jste nosili košile uvázané do pasu? 

aerosmith d6928

Tohle z módních devadesátek ve světě baví nejvíc ELLE. V Česku jsme na tom byli o dost hůř. Novodobí podnikatelé nosili sytě barevné obleky, na ulicích se to hemžilo lidmi v šusťákových soupravách a vyvolení chodili pařit k Jonákovi do Discolandu Sylvie...

discoland b390c

 

EBC promo