Falešné tetování?!

V posledních letech se to ‚počmáranými‘ celebritami jen hemží, jako by patřilo k dobrému tónu mít nějaký ten inkoustový obrázek na těle. Proti gustu…Ale dobře si to rozmyslete. Co vám připadá in ve dvaceti, bude ve třiceti nudné a ve čtyřiceti neskonale trapné… a v padesáti hodně povislé.
U maorské civilizace mělo tetování smysl. Pro původní obyvatele Nového Zélandu bylo něco jako vyjádření identity, na obličeji se pak tetovali proto, aby byli krásnější a osobitější. Cítíte to stejně nebo jen vyjadřujete nějakou momentální náladu?
Než se položíte na stůl zkušeného (a certifikovaného) tatéra, vyzkoušejte si nejdřív nanečisto, jaké to bude. Jsou tu i jiné alternativy než jehla.


Navlékací tetovací rukávy
Chcete být jako Amy Winehouse, ale jen pro jeden večer? Pak si na předloktí navlékněte silonku s obrázky, tzv. tetovací rukáv. Koupíte ho v mnoha e-shopech a jeho jedinou nevýhodou je, že je extrémně hořlavý. Jinak ho prakticky nikdo od pravé kérky nepozná.
potetovany_rukav_Tattoo_Sleeve_240_Kc


Tetovací fixy 
Zvládnete to sama doma a podobně jako s obtisky může výsledek vypadat věrohodně. Co na tom, že jsou fixy určené hlavně dětem?! Je to jako nácvik plavání na suchu. Úplně stejné to není, ale pomůže to. Šablona definuje přesně tvar, a tak méně zručné můžou zůstat bez obav. Je léto, hrajte si!Picture-87


Pozor na hennu a permanentní make-up
Na hennu můžete být alergická, buďte opatrná zejména v zahraničních destinacích během dovolené. Černá henna, kterou rádi barví plážoví prodejci, obsahuje tolik jedovatých látek, až z toho hlavnímu hygienikovi ČR jde hlava kolem. Varování si můžete koneckonců přečíst i na webu Ministerstva zahraničí. Hlavním alergenem je parafenylendiamin (PPD), látka, která se používá k dobarvování henny a slouží k prodloužení účinku malování. (POZOR! Pokud jste už jednou na barvivo alergická, budete reagovat na vše, co je dobarvované černou – trička, boty, líčidla.) Na velikosti plochy obrázku nezáleží, i miniatura může způsobit dokonce smrt. Rozhodně nenechávejte tetovat děti. Alergie se nemusí projevit hned, ale třeba ve spojení se sluncem, opalovacím krémem, barvivem v limonádě… Jakmile vás začne místo pálit, svědit, mokvat atd., jděte rychle k lékaři. Ještě rychleji k němu běžte, pokud začnete mít problémy s dýcháním nebo vám oteče jazyk. To už není legrace.

Ilustrační foto