Heslo pro jaro a léto? Asymetrie!

Nejvíce vládne u šatů, najdete ji ale také u nových kolekcí spodního prádla, plavek, topů, sukní i kabátů.

Málokdy se módní návrháři na některém trendu shodnou tak, jako je tomu právě u asymetrie. Šaty na jedno rameno byly vidět téměř na všech přehlídkách. Asymetrií se inspirovaly módní domy jako Versace, Nina Ricci, Matthew Williams, Prada, Valentino a mnoho dalších.

Šaty pro bohyně

Autor: Imaxtree
Designéři asymetrii představují jako ultra-ženský trend pro sezonu jaro/léto 2009 (na horní fotce šaty z přehlídky Dior, vedle článku Gaultier). Je to velice vkusný způsob, jak být sexy, a přitom odhalit jen kousek nahé části těla.

Tento trend byl na módních přehlídkách nejvíce patrný u dlouhých šatů na večerní příležitosti. Spojením se vzdušnými materiály, jako je hedvábí či satén, a sloučením s volány, peřím nebo třásněmi působí některé róby, jako by byly šité přímo pro bohyně.

Délka nehraje roli

Kratší asymetrické šaty ke kolenům se dají využít také na denní nošení se silonkami a balerínami. Versace představil minišaty s nádechem elegance padesátých let.

S vysokými podpatky budou na večírku vypadat kouzelně. Gucci vsadil na výrazné tmavé odstíny modré, které převážně v létě udělají velký dojem při večerních příležitostech. Nezáleží přitom na délce ani na detailech – jestli má model volány, mašle nebo třeba geometrické obrazce – důležitá je výrazná barva.

Mohutné nebo vrstvené náramky tento trend výborně doplní, stejně jako velmi výrazné velké náušnice. Náhrdelník raději vynechte, kazil by dojem z asymetrického střihu, který by tak byl méně výrazný a neucelený.