Na podzim si pořiďte dlouhou sukni

Vůbec nezáleží na tom, zda jste romantička, femme fatale nebo preferujete sportovně ležérní módu. Sukně v délce po kotníky by v nadcházející sezoně měla ve vašem šatníku najít pevné místo – alespoň tak to diktují velikáni světové módy.

Dries Van Noten například na svém přehlídkovém mole představil dlouhé sukně s asymetrickým dolním okrajem v kombinaci s obyčejnými žerzejovými mikinami. Hermès se v inspiraci ohlédl zpět do sedmdesátých let a hedvábné sukně z potištěného šifonu napasoval vedle těžkých kožených bund a kabátů. Sue Ellen z Dallasu by radostí zaplesala.
Dokonalou stylovou čistotu najdeme i v přehlídce Michaela Korse, který svou maxisukni barevně sladil s mohérovým svetrem a dlouhým vlněným kabátem.
A pokud vás děsí dlouhá štíhlá linie, která lichotí pouze perfektním tělesným proporcím, alternativu najdete například u Karla Lagerfelda a jeho poslední kolekce pro Fendi.

S dlouhatánskými sukněmi neotálejí ani cenově přátelské obchodní řetězce, a tak podobné kousky najdete například v aktuálních kolekcích Zary a Manga.