Ozdob si své THC, aneb marihuana jako módní doplněk

 

Z lehké drogy je teď móda, doslova. Různé modely dýmek a zapalovačů teď totiž mezi takzvanými „dženzetkaři“ v zámoří představují kýžený módní doplněk. Is that hot or not? Rihanna, Miley, The Weeknd – útlý výčet pop umělců, kteří se netají tím, že čas od času vytáhnou jednoho či dva jointy. A vizuálně svůj návyk zpracovávají jak v hudebních klipech, tak příspěvcích na sociálních sítích. Ewa Farna je teda pěkně pozadu!  

Mohlo by se vám líbit

RIHANNA: Co o ní nevíte?

Minulý týden začal rok Rihanny! Zpěvačka vydala napjatě očekávané album ANTI, které je výjimečné minimálně ve třech věcech - dlouho nebylo jisté, kdy vyjde, až vyšlo naprosto nečekaně, je úplně jiné než všechno, co Rihanna doteď udělala, a je naprosto boží. Ale musíte si ho poslechnout víckrát. Co si o něm myslí ELLE? A chcete teď o Rihanně vědět něco, co jste možná vůbec netušili?
elle.cz

Když tak přijdou na řadu trendy doplňky, hvězdy z úvodu a jim podobné sahají po tom nejoriginálnějším a možná nejosobitějším zpracování vlastní dýmky, zapalovače i kontejneru či schránky na marihuanu. Rihanna se po premiéře klipu k singlu Diamonds ve společnosti objevovala s dýmkou ozdobenou krystaly značky Swarovski. Justin Bieber zas udělal jméno značce balících papírků Shine, která nabízí papírky pokryté až dvaceti sedmi karátovým zlatem. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Na e-shopu maison Saint Laurent Paris visí takzvaný „smoking box“, tedy kožená mini kabelčička koncipovaná jako cross-body (za dvanáct set dolarů) a Vetements přívěsek kombinuje šperk s drtičkou na usušené paličky marihuany. Zvláštní příběh je za vznikem dalšího z takových doplňků, a to sice kouřící sady (sestávající se z pouzdra se zapalovačem a dvěma menšími dýmkami) od prémiové značky JACQUIE AICHE. Zakladatelka kampaně zaměřené na vzdělávání a povědomí o marihuaně s názvem Spark the Conversation, Bianca Greenová byla pozvána na narozeninovou oslavu Snoop Dogga. Co si na takovou oslavu jen vzít? Psaníčko? Kdepak! Bianca potřebovala módní kanabis trhák. Zavolala své přítelkyni Jacquie a ta ji na zakázku vytvořila z krokodýlí kůže tvarované šik pouzdro. 

Mohlo by se vám líbit

5 věcí, kterými Saint Laurent změnil svět

Ku příležitosti 84. výročí od narození si připomínáme, jak módní génius ze Středomoří měnil šatníky žen i celospolečenský étos.
elle.cz

Kanabis je tedy rozhodně in. Je to zvrácené? Je to cool? Těžko hledat odpovědi. Zatím lze jen pozorovat a nebo se nechat strhnout proudem. Ale pokud vás užívání marihuany příliš netankuje, ale líbí se vám rozličný tvar jejího listu, podívejte se do galerie, jak se notoricky známá rostlina propisuje do módy jako nesmrtelný symbol v podobě potisků. 

Jak se symbol lístku marihuany propisuje do módy?