Trend Alert: Fantasy print

Fantasy print v šatníku už máte

V dnešním světě módy nás už nic nepřekvapí. Vše už tu jednou bylo, vše už se opakuje. Dost možná se nový trend do vašeho šatníku ve velké slávě vrací po pár letech, pravděpodobně jej nosili vaši rodiče, kteří jeho návrat odmítají, zatímco vy ho ve jménu nostalgie hrdě oblékáte a marně hledáte na dně jejich skříně. Stejně je tomu tak v případě fantasy printu. Nejlepší na něm zkrátka je, že jej má v šatníku skutečně každý. Tedy v případě, že se ten váš neskládá jen z černých a bílých kousků oslavujících pilíře strohého minimalismu. V duchu udržitelnosti je nyní ten správný čas vyhrabat tyto skvosty a kombinovat je všechny do jednoho neobyčejného a stylového outfitu.

Princ potisků a král jet-set stylu. Kdo byl excentrický Emilio Pucci?

elle.cz

Florální potisky, animální přitažlivost a trompe l'oeil

Nosit fantasy potisky není jen módní rozhodnutí, ale také prohlášení o individualitě a odvaze. Zkombinujte vzorované látky s divokým potiskem a reprezentujte svou osobnost. Nechte ji oslnit všechny kolem vás. Není žádným tajemstvím, že volání módního eklektismu je nyní silnější než kdy jindy, a fantasy potisky jsou na špičce tohoto revolučního hnutí. Obléknete animální přitažlivost v podobě potisků zvířecích vzorů? Hadí kůže, tygří pruhy a leopardí skvrny z módy nikdy nevyjdou – ovšem připomeňme si, že pouze v případě, že jde o pouhou imitaci. Ukážete, že jste romantická duše, a vezmete na sebe všechna kvítí světa? Květinové vzory jsou věčné a pořídit si takový kousek do šatníku těžké není. Najdeme je totiž na látkách od Diora po Zaru. Opravdovým módním nadšencům zas můžeme doporučit nechat se vést fantaskním světem iluzivních potisků trompe l'oeil. Ty jsou zas k mání u mistra iluzí Jeana Paula Gaultiera i u módního domu Loewe.

Pravidla neexistují

Fantasy potisky nabízejí nekonečné možnosti. Můžete zkombinovat různé vzory, barvy a tvary dohromady, aniž byste se báli, že něco nesedí. Právě naopak – čím odvážnější kombinace, tím lepší. Klasické módní pravidlo „méně je více“ se v tomto případě úplně ztrácí. Buďte odvážní a experimentujte! Na pravidla zapomeňte a oprašte je až ve chvíli, kdy je budete skutečně potřebovat. Fantazii se meze nekladou, a to je přesně to, co tento trend oslavuje. Není to jen móda, je to umění se vyjádřit a být jedinečným. Nehledě na to, zda jste fanouškem Mickeyho Mouse nebo milovníkem orientálních potisků.

Jak nosit fantasy print?

Zdroj: Launchmetrics / Spotlight