Trend Alert: Vítejte zpět, naked dress!

Nahé šaty přicházejí v mnoha různých provedeních, ale celkový koncept je stále stejný: odhalit co možná nejvíce bez úplného obnažení, ať už prostřednictvím průsvitných látek, průstřihů nebo přiléhavých tvarů mnohdy zdobených krystaly, flitry nebo perlami. To jsou nepostradatelné ingredience naked dress, které vídáme na červeném koberci i na módních molech s každou sezónou zas a znovu. Mohlo by se zdát, že iluze nahého těla poněkud zevšedněla.

Dá se snad vymyslet ještě něco nového?

Inu vše, co je v módě nové, už tu jednou bylo, na to nezapomínejme. A proto když už by se mohlo zdát, že iluze nahoty už nemá co nabídnout, odeberou se návrháři do svých archivů, aby zde našli a oživili cenné zdroje inspirace z kolekcí dob dávno minulých.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Gaultierův katalyzátor zájmu o nahé šaty

Vezměme si za příklad takové šaty, které vzešly ze spolupráce Jeana Paula Gaultiera se stylistkou Lottou Volkovou a reprodukují na sobě historický Gaultierův tisk. Avantgardní návrhář učinil středobodem své kolekce SS96 nazvané Cyberbaba sítotiskové bradavky a digitálně realizované křivky zpochybňují hranici mezi oblečeným a neoblečeným, následně se k tomuto výjevu vracel. Stalo se tomu tak ve spolupráci s Lottou Volkovou, ale i v případě kolekce, která vznikla v kolaboraci s Y/Project. Pár okamžiků poté, co se šaty oživující ikonické motivy trompe-l'œil objevily na módním mole, staly se virálními. Jednoho také nepřekvapí, že úspěch rychlé módy je založen na imitaci. A čím rychlejší tato imitace je, tím více trendů, které vzešly z módních sezón, znovu ožívá a šíří se laickou veřejností. A tak je tomu i v případě Gaultierových nahých šatů. Šaty s potiskem nahého ženského těla téměř jedna ku jedné totiž plagioval módní gigant Fashion Nova. Kdo má svou kopii, může se v módním businessu považovat za úspěšného!

Výsledek? Gaultierův kousek posloužil jako katalyzátor zájmu o nahé šaty. Takové, které neodhalují vaše tělo, nýbrž to, které je na nich natištěno. Podobným způsobem se trendu ujal i módní dům Loewe. Jeho kreativní ředitel se nechal svézt na vlně touhy po nahém těle a představil šaty jím potištěné, doplněné o hravé aplikace v podobě balónků. A další návrháři tyto módní tendence následují. Necháte se trendem ve stylu oblečená / neoblečená polapit i vy?

Mohlo by se vám líbit

Herečka, která nezná stud: nejlepší outfity Zoë Kravitz

Ve dvaceti ji svazovaly rozpaky - především kvůli tomu, kdo byli její rodiče. O třináct let později se jí podařilo setřást nejen rodovou zátěž, ale i tělesný stud. Své tělo nyní prezentuje s hrdostí. Právem.
elle.cz

Zdroj: ELLE, NSS Magazine, Nylon