10 věcí v šatníku, kterých byste se měli okamžitě zbavit

Nový rok, nová sezona a nová příležitost, proč si udělat pořádnou čistku v šatníku. Mnoho dlouhodobých výzkumů ukázalo, že pravidelně nosíme jen 20 procent toho, co máme ve skříních. Šokující číslo, že? O to větší důvod udělat důkladný módní detox.

Jakmile ve skříni narazíte na některou z následujících věcí, okamžitě se s ní bez milosti rozlučte. Ulevíte svojí skříni i hlavě. Jakmile totiž získáte perfektní přehled o tom, co máte, budete klidnější a spokojenější.

Vytahané a oprané oblečení
Bez debat. Pryč s tím.

Věci, které nevyhodíte jen kvůli tomu, že byly drahé a/nebo jsou od slavné značky
Před lety jste v outletu objevili šaty od hodně známého návrháře. Sice neměli vaši velikost a vlastně ani nejsou váš styl, ale přece jste je tam nemohli nechat. Ruku na srdce, měli jste je vůbec někdy na sobě? Pokud ano, kolikrát a jak už to je dlouho? Osvoboďte se od pocitů viny za to, kolik jste za ně utratili a pošlete je dál. Někomu možná udělají radost.

Boty, ve kterých se nedá chodit
Sexy podpatky, které sice vypadají úžasně, ale chodit se v nich nedá (nebo jste se to za tu dobu, co je máte, nestihli naučit), zbytečně zabírají místo. Přiznejte si to, stejně v nich nikam nikdy nepůjdete. Takže ...

Oblečení na úklid/stěhování/malování
Stejné pravidlo jako u bodu č. 1.

Šaty pro drůžičky
Tohle je emocionálně těžký úkol, ale vy ho zvládnete. Vzpomínky na svatby svých nejlepších kamarádek si uchovávejte v hlavě, ne ve skříni. Stejně si ty tylové šaty v barvě letní oblohy, červeného vína a rozkvetlých slunečnic už nikdy nemůžete obléct.

Módní dárky, které se vám nikdy nelíbily
Ano, stalo se nám to všem. S velkou slávou dostanete něco, co se vám ale vůbec nelíbí. Rovnou víte, že to nosit nebudete, ale je vám trapně to hodit do popelnice. Zhluboka se nadechněte a pryč s tím. Hlavně tento druh dárků nedávejte dál, nikdy nevíte, jakou cestou se dostane zpátky k vám.

Trička a tašky zdarma
Přiznejte se, kolik se jich najde u vás? Reklamní trička a tašky, které se jen tak někde válí s tím, že co kdyby někdy náhodou, zbytečně zabírají místo. Rozlučte se s nimi.

Bižuterie, která má to nejlepší dávno za sebou
Všechny ty náhrdelníky s chybějícími kamínky, náušnice, které nejsou v páru, přetržené náramky a prstýnky, která už dávno nemají svojí původní barvu, si zaslouží důstojnou rozlučku. V duchu jim poděkujte a ukončete jejich trápení.

Kostýmy

Milujete Halloween a maškarní všeho druhu? Fajn, ale opravdu potřebujete všechny ty staré kostýmy, ve kterých se stejně už nemůžete nikde ukázat, abyste si nezničili pověst o své originalitě? Pošlete je o dům dál.

Věci, které jste už dávno chtěli vyhodit, ale nebyli jste si jistí
Zbyl vám po minulé čistce komínek věcí, se kterými jste se nechtěli rozloučit, ale stejně jste nic z toho neměli na sobě? Prodejte to, rozdejte, věnujte na charitu, ale doma už to nemějte.

SJP closet 597e1

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA