5 rad, jak vyzrát na zimu v pánském šatníku

1. Jak schovat kotníky a nebýt za trapáka
Během léta je jasné, že se ukazují kotníky (pokud se zrovna nenecházíte v "kraji sandálů a ponožek") - je to sexy a příjemné. Ani v zimě nezapomínejte: móda vítězí nad funkčností! Nebojte se, nebudeme Vám radit, abyste v mrazech na krátce střižené kalhoty úplně zapomněli, protože velmi stylové jsou k nim kašmírové ponožky. Pořiďte si je ve všech barvách. A pokud nechcete řešit ponožky, je dobré pořídit si vysoké kotníkové boty, tzv. Chelsea styl. Je dobré mít jedny k obleku a jedny „casual" na víkend.

18dcc2a9a12f1ba8ba063fb8ea0d4f27 dd630

2. Hrajte si s vrstvami
Pokud stupně prudce klesají, je dobré začít si hrát a kombinovat různé kousky šatníku i materiály. Během léta to je velmi jednoduché - triko a šortky, a je to! Ale nenudili jste se už? Základním módním pravidlem na zimu jsou teplé svetry navrstvené pod saka, kabáty a bundy. Pamatujte jen na to, že dnes se dbá na slim střihy, a proto se vyvarujte toho, abyste vypadali jako panáček Michelin. O víkendu nevadí, že si pod khaki bundu vezmete rolák, ale během pracovního týdne vrstvěte pod saka raději bavlněné a kašmírové topy. Pokud jste zamilovaní do své stoleté fleecové bundy, zkuste na ni tuhle zimu zapomenout, kvalitní termoprádlo seženete i v Marks & Spencer a to rozhodně nenaruší vaši slim siluetu. Další vychytávkou na zimu pod nulou jsou i tenké, ale teplé péřové vesty (například Moncler či Canada Goose), které skvěle schováte do tvídového saka i kabátu. Zkuste si vybrat padnoucí obleky v Premio Emporio, kde moderní slim střihy mají v běžné nabídce.

men street fashion 2015italian style the best dressed men in milan this week observer aa5jmtpl 5bdfe

3. Pořiďte si vousy
Pokud nechcete vypadat jako nemytý bojovník Sparty, dodržujte několik jednoduchých pravidel. Zajděte na konzultaci k holiči (do Thomas's Barber Shop) a proberte s ním, jak nejlépe se o svou chloubu starat. Obecně se doporučuje návštěva holiče nebo domácí údržba jednou za dva, maximálně tři týdny. Vlasy si myjete šampónem, proto je dobré pořídit si vyhovující produkt i na vousy. Budou pak lesklé a voňavé.

cq5dam.web.1920.1280 9edfb

4. Svetry - jak na ně
Velké pletené svetry jsou základem zimního šatníku. Můžete je pokaždé odnést do čistírny, ale zkuste je někdy vyprat sami doma. Základní pravidlo pro praní svetrů je: nastavte si teplotu o pár stupňů nižší, než je na cedulce, a pokud je doporučené ruční praní, znamená to opravdu praní v ruce. Kašmír se dokonce doporučuje prát v šampónu pro děti, pak neždímat, ale rozložit na ručník a nechat uschnout přirozenou cestou. Na jemné materiály určitě použijte i LG styler (více info na www.lg.com/global/business/styler).

AKS1488 28cd8

5. Nepromokavé boty
Taky rádi nakupujete boty? Jsou jednou z věcí, které si nemusíte zkoušet v kabince a složitě se ztrácet v obchodech. Je to nejrychlejší módní nakupování. Stačí líbí - nelíbí, máte číslo - nemáte a pak jen zjistíte pohodlné - nepohodlné. Více okolků s botami není potřeba. Semišové boty sice vypadají výborně, ale nejsou vhodné do deště nebo sněhu. Proto doporučujeme jednou do týdne semišové boty postříkat sprejem proti vodě. Při koupi obuvi Vám poradí, který sprej používat.

paris m str rf15 4890 5d664

Sledujte www.elleman.cz, kde právě teď dochází k velkému souboji pěti mužů. Vítěze se dozvíte za pět týdnů. A nezapomeňte, hrajeme o krásné ceny!

Hlavním partnerem soutěže je LG styler (parní péče o vaše oblečení), dalšími partnery jsou hodinky Festina, šperky Lotus, oblečení Primo Emporio, vůně David Beckham Beyond.

EBC promo