Nadčasová klasika

Absolventka ateliéru módní tvorby na pražské VŠUP a členka sdružení Fashiondesigners.cz svůj styl charakterizuje jako luxusní a výrazně ženský.
Studium na VŠUP si rozšířila roční stáží na École supérieure des arts Duperré v Paříži, kde se zabývala hlavně problematikou vztahu módy a prostředí.

K jejím největším úspěchům patří účast ve finále dvou ročníků soutěže Top Styl Designer, kterou pořádá brněnský veletrh módy Kabo Styl. V roce 2007 tu za autorskou kolekci Dead Coat získala cenu od Igedo Company. Součástí ocenění byla možnost autorské expozice na evropském veletrhu v Gallery Designers Modenschau.

„Mým hlavním tématem je experimentování s formou i obsahem v rozsahu atmosféry měst, jejich všedních dnů na industriální periferii, ale i estrádních center se západem slunce, jiskřením elektřiny ve zbytku živočišných stop.“ Složitý výklad ve skutečnosti popisuje velmi klasické modely, pro které je charakteristická hlavně střihová hra s formami a precizní detail.

V nejaktuálnější kolekci se nechala inspirovat hlavně čistou draperií. Používá ji neotřele na šatech a košilích v čisté bílé, jednoduché zemitě šedé a královsky modré.

Nadčasová klasika

I když o sobě tvrdí, že je introvert, její práce jsou někdy velmi extravagantní.

Například na letošním Designbloku představila jako výsledek spolupráce se sklářkou Veronikou Černou a umělcem Danielem Paulem makabrózní instalaci křehkých skleněných šperků, které jako by vyrůstaly přímo z oděvů.
Zdeňčinu aktuální kolekci najdete v obchodech Hard-de-core a Fashionsystems nebo v prodejní galerii GASK. Objednat si ji můžete i na jejích internetových stránkách.

EBC promo