100 000 eur vyhrává…

Hlavními hvězdami dnů módy v Curychu budou sestry Penélope a Monica Cruz a americký návrhář Alexander Wang.

Po New Yorku, Londýně, Miláně a Paříži obrací módní svět svou pozornost do Švýcarska, kde dnes večer odstartují Charles Vögele Fashion Days. Prvním, kdo ukáže svou kolekci na příští jaro a léto, budou sestry Penélope a Monica Cruz, které ve 20.00 hodin ve světové premiéře představí svou vlastní linii Biaggini Violett pro značku Vögel. Ta se pak hned zítra začne prodávat v obchodech Charles Vögele po celé Evropě.

V následujících třech dnech se v Curychu dále představí slavní avantgardní návrháři jako Jason Wu, Damir Doma, Adam Kimmel a jako speciální host Alexander Wang. Právě tento mladý americký designér zde loni získal prestižní ocenění Swiss Textiles Award v hodnotě 100 000 euro, o které budou letos bojovat jeho mladší kolegové.

sestry Penélope a Monica Cruz

Prestižní cenu, jež urychlila kariéru řadě slavných návrhářů, uděluje sdružení švýcarských výrobců textilních materiálů. O vítězi rozhoduje mezinárodní porota složená z předních odborníků. Hodnotí nejen kreativitu a inovativnost, ale také to, jestli má kolekce komerční náboj a jakou má šanci uspět na nelítostném módním bojišti.

Vítězi minulých ročníků byli například Rodarte nebo Marios Schwab. Do letošního finále se dostali a tučnou odměnu si mají šanci odnést Američané Adam Kimmel a Jason Wu, Chorvat žijící v Německu Damir Doma, Korejec Juun J., Brit s nigerijskými kořeny Duro Olowu a Mary Katrantzou z Řecka.

Elle bude přímo na místě sledovat, kdo se stane novým superhrdinou přehlídkových mol a milionářem v jedné osobě!

EBC promo