Boty pro váš jarní běh

Vybrat boty na běh vypadá jako věda. Na zvážení je terén, intenzita běhu, pohlaví, tvar chodila, vaše běžecké ambice… Proto každý, kdo už si jednou boty kupoval, potvrdí: základem je dobrý prodejce. S odborným personálem, který se opravdu vyzná a dokáže poradit. S možností diagnostiky běhu a došlapu.
Erudovaných prodejců, tak jako zapálených běžců, v Česku přibývá. Z osobní zkušenosti můžeme doporučit specializovaný obchod Triexpert (s pobočkou v Praze a Brně) nebo Gigasport. Nový obchod byl otevřen i v Praze na Vyšehradě. Jde o kamennou prodejnu e-shopu behshop.cz, zatím ho ale nemáme vyzkoušený. Hodně se dozvíte i v sekci ‚boty‘ na webových stránkách behej.com.
Než se pustíte do nákupů – prohlédněte si několik povedených přírůstků na trhu.

Adidas CC Ride
Extravagantnější bota pro mladé běžkyně. Prodává se v růžové, zelené, žluté, zlaté a červené. Zakládá si na perfektním větrání (systém snižuje vlhkost i teplotu uvnitř boty), takže je stvořená pro běhání v teplých měsících. A to ve městě i v terénu.
Cena: 2899 Kč

Adidas CC Ride

Asics Gel Kayano 17
Stejně perfektní jako cenami ověnčený pánský model. Nová technologie slibuje dokonce zvýšení vaší výkonnosti. Bota je sestavená pro běžkyně na silnici.
Cena: kolem 4000 Kč

Asics Gel Kayano 17

Mizuno Wave Rider 13
Skvělý model do města z loňského roku. Speciální technologie se postará o perfektní tlumení na tvrdém povrchu. Je určená pro ty, kteří běhají přes paty, tzn. pro drtivou většinu běžců. Užijí si ji začátečníci i pokročilejší. Navíc model má sympatickou dámskou verzi v užším střihu.
Cena: 3399 Kč

Mizuno Wave Rider 13

Inov-8, Roclite 268
Trekinková bota je šitá na míru ženské nože. Dobře tlumí a na cestách po horách nebo lesích drží stabilitu. Když se dopracujete k nějakému závodu, nebudete muset shánět novou botu. Neabsorbuje vlhkost, takže přeháňky vás nerozhodí.
Cena: kolem 2800 Kč

Inov-8, Roclite 268

Nike Lunar Elite+
Líbí se nám pro svou nekomplikovanost, civilnost. Vše nepotřebné Nike odstranil a zůstala výborná bota pro běhání ve městě nebo mimo něj po zpevněném povrchu. Je lehoučká a hodně ženská.
Cena: 3290 Kč

Nike Lunar Elite+

EBC promo