Burberry diktuje denim

Denimová lavina právě zaplavila jeho butiky. Během nedávného londýnského týdne módy jsme se dozvěděli, co pro nás dvorní návrhář Burberry Christopher Bailey přichystal na jaro – kožené legíny, krátké hedvábné šaty se zvířecími potisky, miniverze motorkářských bund obsypané cvočky, jemné koktejlky zdobené pásy kůže a závratně vysoké podpatky.

Venkovní klima však velí upřít pozornost modelům, které návrhář ušil tomuto podzimu už o sezonu dříve. Ke slovu se dostávají letecké kožené bundy s kožešinovým límcem, parky, tmavě modré vojenské kabáty se zlatými knoflíky a nejrůznější variace ikonického trenčkotu, jež se na přehlídce Burberry Prorsum předvedly letos v únoru během živě streamované 3D přehlídky.

K sortimentu svrchníků, kozaček sahajících po stehna a podzimních šatů právě přibyla ještě nesmrtelná džínovina. Do butiků nově dorazila kolekce lehce strečových slim džín v černé, tmavé indigové, velbloudí i bordó barvě. K dostání jsou kalhoty seprané, se zipy u kotníků i ve verzi capri. Jejich ceny začínají na 175 eurech.

Tip Elle: Při výběru přiléhavých džín dbejte na výběr správné délky. Zatímco kratší modely končící u kotníků jsou vhodné pro zastrčení do kozaček (tento podzim přeje těm kotníčkovým), k delším se hodí vysoké podpatky. V kombinaci s balerínkami si konce nohavic před obutím přetáhněte přes paty.

EBC promo