COS má novou kolekci a taky knihu

Jestli, stejně jako my, patříte mezi fanoušky značky COS, pak vás potěšíme hned dvakrát. COS vydává vůbec první knihu v historii a taky má novou limitovanou kolekci v odstínech béžové, bílé, modré a černé.

Knihu Creating with Shapes napsala Usha Doshi, která s COSem spolupracuje už dlouho dobu a zároveň přednáší na londýnské Royal College of Art. Co mají ty dvě novinky společného? Celá kolekce vychází právě z technik, které Usha popisuje v knize. Propracované záhyby, řasení a sklady jsou v této linii jedinečné v tom, že na ně nebylo použito velké množství látky. Na 11 kouscích nenajdete žádné složité záševky nebo švy. Minimalistické střihy i zpracování s maximálním výsledkem. 

COS Shapes PR Images Final Set18 25157

Celý koncept vznikl vlastně tak trochu náhodou a můžou za něj děti, které Usha pozorovala při hraní. Jak si vystřihovaly jednoduché geometrické tvary z látky. Je jasné, že inspiraci a úžasné nápady najdete na každém kroku, stačí se jen rozhlédnout. Může totiž vzniknout něco tak skvělého jako tato kolekce, která je k dostání i v Praze. 

Jaký kousek si vyberete? Kabát nebo šaty? Podívejte se do fotogalerie, vyberte si a udělejte si radost něčím novým do šatníku a nezapomeňte ani na novou knížku.

EBC promo