Hot news: Hedi Slimane v čele Céline

Několikatýdenní spekulace, kdo po Phoebe Philo převezme kreativní vedení značky Céline, jsou u konce. Do čela jde "one & only" a "enfant terrible" vysoké módy Hedi Slimane. 

Zprávu o jeho nástupu 1. února dnes vydala skupina LVMH. CEO společnosti Bernard Arnault Hediho znovu vítá s velkým nadšením: "Dělá mi neskutečnou radost, že Hediho mohu přivítat zpět v LVMH Group a že přebírá vedení módního domu Céline. Je jedním z nejtalentovanějších návrhářů naší doby. Jsem velkým obdivovatelem jeho tvorby už od první chvíle, kdy jsme spolupracovali na kolekci Dior Homme, kterou světu odhalil v roce 2000. Jeho příchod do Céline potvrzuje velké ambice, které s tímto módním domem máme."

Je na co se těšit! Král skinny nohavic, který v Dior Homme zcela změnil siluetu pánských obleků, a u Saint Laurent způsobil revoluci, když z názvu prvotně upustil "Yves" a poté celou značku úzce propojil s hudební scénou a oslovil tak velkou část nové generace, určitě přijde opět s něčím převratným. Již teď je jasné, že se svým příchodem přináší i plán na pánskou a couture kolekci.

Jeho zcela první kolekce pro Céline bude odprezentována v září na fashion weeku v Paříži.