JAK TO BUDE DÁL S LEGENDOU MEZI TAŠKAMI?

Ne, netaháme vás za noc, není to vycucaná zpráva, i když se nacházíme uprostřed okurkové sezony. Tašku módního domu Hermès, na kterou musejí její budoucí majitelky někdy i dlouhé měsíce čekat, než bude vyrobena, protože i přes vysokou cenu (aktuálně od 10 500 do 150 000 dolarů) je o ní i po jednatřiceti letech od jejího vzniku enormní zájem, určitě dobře znáte.

A teď to prasklo a Jane Birkin, po níž je kabelka pojmenována, je pěkně vytočená. Organizace PETA, zabývající se ochranou zvířat, totiž údajně přišla na to, že na texaské krokodýlí farmě, která dodává kůži na výrobu těch nejluxusnějších tašek Birkin, používají při zabíjení krokodýlů nehumánní praktiky, neboť prý svlékají ze zvířat kůži ve chvíli, kdy mohou stále cítit nepopsatelnou bolest.

Zda to je pravda a jak celá tato dramatická kauza dopadne, tedy jestli Birkin už nikdy více nebude Birkin, neví zatím nikdo z nás. Ovšem ELLE vám teď ukáže, které celebrity birkinku rády nosí a dokonce i víme, kdo má tu z krokodýlí kůže. Podívejte se do galerie!  

EBC promo