Jak se snídá u Tiffanyho

Co si budeme povídat. Když se řekne Tiffany, většina z nás si vybaví Audrey Hepburn a zásnubní prsten s diamantem uprostřed. Není na tom nic špatného, naopak, podobnou symboliku by si přál leckterý klenotník. Nicméně, jak jsem mohla na vlastní oči vidět, designéři nejslavnějšího amerického šperkařského domu umějí kromě prstenů, jež symbolizují věčnou lásku, vytvořit i kousky, které se stávají symbolem věčné krásy. A to doslova. 

DEN I.
Všechno začalo koncem letošního února, kdy mi generální ředitelka Tiffany & Co. pro Evropu Gitta Gräfin Lambsdorff nabídla cestu do hlavního stanu tyrkysového království, konkrétně na prezentaci Blue Book Collection 2013 na slavné newyorské 5. avenue. Ve světě šperků událost tak významnou, jako je například pro sportovní fanoušky Super Bowl. Letos ještě navíc okořeněnou prezentací nejnovějšího filmu Baze Luhrmanna Velký Gatsby. A protože se podobné nabídky neodmítají (zvlášť když máte tu čest být jedinou pozvanou osobou z ČR), 16. dubna jsem nasedla do letadla směr newyorské letiště JFK. Nebudu vás unavovat detaily, ale zkuste si zabalit kufr, když vás čeká: 1. snídaně u Tiffanyho, 2. koktejl s jedním z nejznámějších světových režisérů, 3. Grand Ball v Rockefellerově centru, kde kromě vás po červeném koberci půjdou Gwyneth Paltrow, Jessica Biel, Kate Hudson, Sarah Jessica Parker, Michelle Williams anebo Carey Mulligan? Dvacetisedmikilový kufr na 48 hodin může na první pohled vypadat bizarně, ale kdo něco podobného zažil, mi určitě dá za pravdu, že více je více.

andrea_

DEN II.
Velikost svého šatníku jsem ocenila hned druhý den ráno, kdy spolu se skupinkou novinářů a s několika americkými televizními stanicemi stepujeme před zahalenými výlohami klenotnického domu Tiffany & Co. na 5. avenue. Je krátce po osmé hodině, něco málo přes deset stupňů Celsia a mezi nás přichází režisér Baz Luhrmann ruku v ruce se svojí ženou a kostýmní výtvarnicí Catherine Martin…

A jak to bylo dál?
Celý článek si přečtěte v tištěné ELLE na str. 74–77.

EBC promo