Je tu Fashion Revolution! Co můžeme udělat pro lepší svět?

Bojujme ve jménu módy! Uff, to zní dost příšerně... Tak to zkusíme jinak. Zúčastněme se akce, která má smysl, a to rovnou celosvětový. Fashion Revolution je kampaní za etický módní průmysl a vrcholí tuto neděli, tedy 24. dubna dnem s názvem Fashion Revolution Day. Zapojme se do něj i my! My, kteří módu milujeme, ale rozhodně nám není a nesmí být jedno, odkud a za jakých podmínek bylo ušito to, co máme právě na sobě nebo co rádi nosíme.

3 0bdb8

Účel celé Fashion Revolution vám nejlíp vysvětlí hlavní iniciátorka celé kampaně pro Česko a Slovensko Kamila Boudová: "Trh se dnes soustředí na přání zákazníka. Značky vypracovávají drahé studie, aby zjistily, co si jejich zákazník přeje. Pokud všichni vyjádříme náš zájem o lidi, kteří vyrábí naše oblečení, dáme najevo, že k tomu nejsme lhostejní, značky budou jednat. Naším cílem je transparentní módní průmysl a všechny hashtagy k tomu jistě přispívají. Doufáme však, že označením fotografie to neskončí a že lidé pozvou ostatní i do svého šatníku a životního stylu."

1 e49fb

Takže co konkrétně můžete udělat vy sami? 24. dubna (Fashion Revolution Day) se zapojit do Fashion Revolution!

1. Vyfoťte se v oblečení naruby.

2. Nasdílejte svou fotku na sociální sítě.

3. Označte svou fotku #whomademyclothes a případně i jménem značky, které se chcete konkrétně zeptat na původ vašeho oblečení. Příklad postu: Dear @značka, #whomademyclothes? 

2 88b7c

Taky jste zvědaví, jestli a co vám vaše oblíbená značka oblečení odpoví? ELLE podporuje Fashion Revolution Day!

www.fashionrevolution.org/country/czech-republic/

EBC promo