Marion Cotillard je Lady Dior

Tváří kampaně na kabelku Lady Dior od Christiana Diora se stala držitelka Oscara, francouzská kráska Marion Cotillard. Vystřídala tak ikony jako Monicu Bellucci, Diane Kruger nebo Carlu Bruni Sarkozy, které legendární „diorku“ reprezentovaly v minulosti.

První část kampaně, Jaro 2009, byla zveřejněna v listopadu minulého roku. Na fotografii Marion balancuje na vrcholu Eiffelovky v jehlových sandálcích, oblečená do sexy malých černých od Johna Galliana a samozřejmě s Lady Dior v ruce. Herečku nafotil geniální Peter Lindbergh. Ke kampani natočil režisér Olivier Dahan osmiminutový promo klip s názvem Lady Noir Affair, tedy Aféra Dámy v černém (k shlédnutí na youtube.com).

Nyní přichází na řadu pokračování spolupráce Dior s představitelkou Edith Piaf, a sice kampaň Podzim 2009. Na působivé fotografii se Cotillard v rudých šatech a s rudými rty prohlíží v zrcadle, zatímco kabelka Dior leží vedle. Za nádechem tajemna s francouzským šarmem na tomto snímku nestojí nikdo jiný, než slavná fotografka Annie Leibovitz. Díky zrcadlu vidíme na fotografii vlastně ženy dvě. To symbolicky poukazuje na dvě různé osobnosti, které se ukrývají v každé ženě. A zatímco jedna přes den žije svůj obyčejný život, ta druhá je krásná a tajemná femme fatal ožívající v noci.

Obrázek, který vznikl v New Yorku, by se měl začít objevovat v časopisech v srpnu. Na billboardech pak Marion v zrcadle ozdobí Paříž v říjnu během fashion weeku, a poté se přemístí do dalších metropolí. I tuto část kampaně doprovodí krátký klip.

Kabelka Lady Dior byla poprvé uvedena na trh v roce 1995. Módní dům Dior v té době vedl jako kreativní ředitel Gianfranco Ferré. Kabelku si oblíbila mimo jiné tehdejší první dáma Francie madame Chirac, v kultovní módní doplněk ale Lady Dior proměnila až princezna Diana, která ji téměř nepouštěla z ruky a jinou kabelku snad ani nevlastnila. Nebo se alespoň s jinou neukazovala. Říká se, že i přízvisko Lady bylo tomuto módnímu doplňku vybráno na počest princezny z Walesu.

Ať už je to pravda, nebo ne, Lady Dior se bezpochyby řadí mezi několik málo kabelek, které nikdy nevyjdou z módy.

EBC promo