MÓDNÍ STŘÍPKY: Exkluzivní perly Mikimoto, Sofia Coppola pro Louis Vuitton a nová kolekce Bulgari

Pravidelný výběr z aktuálního dění ve světě módy se tentokrát nese v duchu luxusních šperkařských a módních domů.

Oslava výročí Mikimoto

Butik Halada v Pařížské ulici bude následující dva týdny slavit 120. výročí od vzniku značky specializující se na šperky z unikátních perel. Společnost s japonským původem je výjimečná zejména tím, že její zakladatel Kokichi Mikimoto byl zcela první, kdo kdy vypěstoval umělou perlu. Stal se tak naprostým inovátorem, jak v postupu získávání perel, tak i ve způsobu jejich následného zpracování do luxusních ženských doplňků. Halada své prostory během příštích čtrnácti dnů přemění v pomyslnou galerii a představí putovní výstavu těch nejkrásnějších perlových ozdob. Vyrazte si je prohlédnout i vy a vzdejte pomyslný hold průkopníkovi v oblasti nestárnoucí ženské elegance.

Sofia Coppola pro Louis Vuitton

Slavná režisérka snímků Ztraceno v překladu nebo Marie Antoinetta pro francouzské módní impérium navrhla svou vysněnou kabelku SC Bag už v roce 2009. Tuto sezonu ale na trh přichází její nová, zatím nejmenší verze a nese označení BB. Na její propagaci poslouží výkladní skříně kultovního obchodního domu Le Bon Marché v Paříži. Výzdobu výloh si vzala na starosti samotná Sofia Coppola a jejím prostřednictvím si přála navodit atmosféru, která je živá, radostná, světlá a holčičí: „Chtěla jsem, aby výlohy obsahovaly všechno, co mám ráda,“ vysvětluje Sofia. „Kabelka je jako dárek, který jsem dala sama sobě, něco, čím vyjádříte svoji ženskou stránku. Věci, které se mi líbí a hodí se do cílové  atmosféry, jsou neon a srdíčka. Také jsem měla fotku kolouška, která se mi strašně líbila. Šlo mi o to, aby výlohy vyjadřovaly moji osobnost, aby dávaly něco z mého života a aby se líbily ostatním ženám.“ Zamlouvá se veselý cirkus i vám? 

2077_LV_13_09_21_Vit_sofia_coppola_LBM2015_LV_13_09_21_Vit_sofia_coppola_LBM

Nová kolekce Bulgari Diva

Praha se konečně také dočkala představení nové řady šperků Bulgari, jejíž tváří se stala Carla Bruni-Sarkozy. Po italské a francouzské premiéře proběhlo její české přivítání v privátních prostorách luxusní rezidence La Corte na pražském Petrském náměstí. V dvouposchoďovém showroomu byla prezentována kolekce inspirovaná Dolce Vitou, která je spojována s ikonami, mezi něž se řadí Marilyn Monroe, Elizabeth Taylor nebo Sofia Loren. Luxusní šperky si můžete na vlastní oči prohlédnout v butiku Bulgari v Pařížské 15.

Na fotografie z akce se můžete podívat v galerii.

EBC promo