Módní střípky: Gaga pro Versace, Bowie pro Louis Vuitton a Kate Moss?

Tento týden byl plný na spolupráce celebrit s módními domy (a tituly). Nemluvíme jen o Isabel Marant a její kolekci pro H&M, která byla během několika hodin vyprodaná. Přečtěte si ty nejzajímavější momenty ze světa módy za posledních sedm dní. 

Světoznámý králíček

Kate Moss ve svých téměř čtyřiceti letech zapózovala v králičím kostýmku pro Playboy. Topmodelka tak ozdobí titulku k 60. výročí legendárního časopisu pro pány. Uvnitř čísla se dokonce čtenáři budou moci pokochat jejími zcela nahými fotografiemi. Rodačka z Velké Británie a matka jedenáctileté dcery tímto krokem chce symbolicky uzavřít svou divokou minulost, který byla plná skandálů, divokého vztahu s Petem Dohertym i závislosti na kokainu. Kate Moss je bez pochyb provokativní ikonou své doby, stejně tak jako byla vůbec první žena na obálce slavného magazínu –Marilyn Monroe. Výběr ze strany Playboye působí tím pádem naprosto logicky a promyšleně. 

David Bowie pro Louis Vuitton

Renesanční britský umělec účinkuje po boku oblíbené modelky Arizony Muse v nové kampani francouzského módního domu. Hudebník ve videu, v němž krásná brunetka sní o opulentních benátských plesech minulých století, zpívá vlastní píseň a svůj hlas doprovází hrou na historické cembalo. Skladba I’d Rather Be High z Bowieho posledního alba The Next Day byla upravena do dobové verze, aby pasovala na fantastické Arizoniny představy a podkreslovala svět plný nespoutané aristokratické zábavy. Reklama se soustředí spíše na navození příjemné atmosféry než na prezentaci samotného produktu značky. Černé kabelky s logem Louis Vuitton si divák všimne pořádně až na samotném konci, kdy hlavní hrdinka přechází ze světa fantazie do běžné reality.

Lady Gaga pro Versace

Láska mezi popovou hvězdou a Donatellou se ještě prohlubuje. Lady Gaga se údajně stane tváří kampaně pro jaro/léto 2014 italské luxusní značky. Snímky prý vznikly v Londýně a za objektiv se postavili módní fotografové Mert Alas a Marcus Piggott. Vedení Versace informaci sice ještě nepotvrdilo, ale čekáme, že se oficiálního prohlášení brzy dočkáme. Platinové blondýny jsou natolik blízkými kamarádkami, že zpěvačka neváhala a na svou nejnovější desku zařadila píseň o slavné návrhářce. Ta jí tedy tuto poctu určitě bude chtít oplatit. A lze snad vymyslet něco lepšího než z Lady Gaga udělat ambasadorku Versace?

gagaVersace

EBC promo