Módní střípky: Konec Jil Sander

Do třetice všeho dobrého

Když Jil Sander v roce 1968 zakládala malý obchod s pret-a-porter v Hamburku, šla svým typickým minimalistickým stylem a neutrálními odstíny paradoxně naprosto proti proudu. Sedmdesátá léta se vyznačovala spíš divokými barvami a určitou extravagancí. Několik následujících desítek let stála logicky u pomyslného uměleckého kormidla vlastního podniku sama a razila nekompromisně vlastní vizi módy. Vždy se vyznačovala uměním nenásilně vyzdvihnout ženskost, i přes naprostou jednoduchost modelů. Jakmile ale většinu německé značky odkoupila skupina Prada, tak se Jil rozhodla od pozice hlavní designérky ustoupit. Roku 2003 pak na krátkých dvanáct měsíců přijala svou pozici zpět, ale následně ji přenechala mladému talentovanému Rafu Simonsovi. Jeho odchod k Diorovi ji nakonec přiměl se ještě jednou vrátit. Navrhla pak ovšem už jen pouhé tři kolekce, z nichž ta letošní zářijová v Miláně byla údajně zcela poslední. Škoda. S napětím čekáme na jméno nástupce úžasné a inspirativní Jil Sander.

Spolupráce Kate Bosworth a Topshop

Stylová herečka představila druhou kolekci pro britský highstreet řetězec. Tentokrát proti sobě postavila aspekty elegantního minimalismu a festivalového bohémského stylu. Společně s kreativním týmem brandu vytvořila zajímavý mix maskulinního i ryze feminního vzhledu pomocí kombinování oversized trendu s naopak skvěle padnoucími kousky na tělo. Výsledek, jak sama Kate říká, reprezentuje její osobitý styl. Společně s manželem Michaelem Polishem tak kolekci nejenom nafotili, ale natočili na její téma i zábavné video. „Všechny modely jsou skvěle zpracované,“ zkonstatovala it girl, která všechny looky ponechala v barevné paletě Mondrianových obrazů – černé, bílé a červené. „Pro novou sezonu jsem chtěla vytvořit luxusní kousky s patrným minimalistickým přístupem. V kolekci je vše, co potřebujete, když chcete dosáhnout stylovho outfitu bez námahy.“ A my jí dáváme za pravdu. Fantastická nám přijde celokožená košile!

Kate-Bosworth-campaign-9-Vogue-23Oct13-Michael-Polish_b_592x888Kate-Bosworth-campaign-5-Vogue-23Oct13-Michael-Polish_b_592x888

Rihanna pro River Island

Kráska z  Barbadosu konečně zveřejnila veškeré detaily k nové kolekci pro londýnskou značku, která bude k dostání od 7. listopadu. Hvězda s karamelovou pletí se rozhodla pro velkolepou oslavu aktuální sezony. Do kolekce totiž zahrnula hned několik významných podzimních trendů. Mezi ty nejvýraznější patří například úžasné květované potisky na topech, kalhotách i šatech nebo tartanový vzor na kabátech a na nepříliš podzimních crop topech. Rihannin oblíbený tomboy styl si žádá i nefalšovaného bombera, takže ten samozřejmě nemůže ve zpěvaččině řadě chybět. Dále pak ani svršky s dlouhým rukávem a žebrováním, umělé kožešiny, denim a... metalický lesk! Třpytivý materiál v kombinaci se strukturovaným povrchem dal pak nakonec vzniknout těm nejvýraznějším kouskům, jakými jsou šaty nebo saka. 

rihanna-44-Vogue-17Oct13-pr_b_592x888rihanna-46-Vogue-17Oct13-pr_b_592x888

EBC promo