Musíte vidět: 165 let historie Cartier ve 3,5 minutách

Historie není nuda. Zvlášť když se zpracuje tak, jako to udělali u Cartiera. Téměř dva roky připravovali krátký film o dějinách, hodnotách a inspiraci této slavné francouzské značky. Výsledek je fantastický. Panter zrozený z diamantů se vydává na cestu po historických meznících domu Cartier a vy s ním. Potkává Alberta Santose-Dumonta, Marii Pavlovnu, objeví se samozřejmě v domě č. 13 na rue de la Paix v Paříži.
Tento film vám s radostí představujeme. Stejně jako všechno, co dělá Cartier – je jednoznačně nejlepší. 

Pro lepší porozumění filmu několik poznámek pod čarou:
Panter, hlavní zvíře bestiáře Cartier, symbol celé firmy. ‚La Panthére‘ byla přezdívka významné kreativní ředitelky Cartier Jeanne Toussaint (s oblibou nosila kabáty s leopardím vzorem). Za jejího vedení se Cartier přesunul od abstraktních ornamentů k figurativnímu zobrazování.

Albert Santos-Dumont byl letecký průkopník a konstruktér. Vzducholodě nejsou spojené pouze se jménem hraběte von Zeppelina, jako vůbec první skutečně řiditelnou vzducholoď sestrojil právě Albert Santos-Dumont. Ač Brazilec, své odvážné pokusy prováděl ve Francii. Když si svému příteli Louisi Cartierovi postěžoval, že kapesní hodinky (cibule) se špatně používají při letu, vznikly z toho první náramkové hodinky na světě Santos.

Ruská velkokněžna Marie Pavlovna vlastnila velkolepou sbírku drahých kamenů a šperků, na kterou byla patřičně hrdá. Když je ukázala svým hostům, prý se jim z té krásy zamotala hlava. Mnoho kusů pocházelo právě z dílen Cartier. Po bolševické revoluci byla většina její sbírky zachráněna britským velvyslancem Albertem Stopfordem.

Mytický drak lung ze staročínských legend. Na rozdíl od těch našich draků má řadu kladných vlastností – je dobrý a statečný. Stal se symbolem císařů. Letošní rok je podle čínských astrologů právě rokem draka.

Paříž, rue de la Paix 13, listopad 1899. Paříž se na konci 19. století rychle mění, centrum společenského dění se přesouvá na velké bulváry. I Cartier získává novou, dnes už legendární adresu – Paříž, rue de la Paix 13.

EBC promo