Muž na mateřské a jeho rozjetá charita

Blake Mycoskie byl v roce 2006 na dovolené v Argentině, kde se učil hrát polo. Jednou se tam náhodou setkal s místními ženami z tamnější neziskové organizace, které se složitě snažily spárovat staré boty, aby děti mohly jít do školy. A právě tehdy vznikla první idea pro Blakeovu firmu TOMS Shoes, kterou téhož roku založil v Americe. Charitativní aspekt principu One for One funguje tak, že při koupi jednoho páru bot Toms (hlavně espadrilek, ale i tenisky a balerínky) jde další pár na pomoc dětem, které je potřebují. Firma Toms dodnes darovala 45 milionů bot do celého světa. 

Espadrilky Toms jsou de facto cvičky. Gumová podrážka, látková bota. Tedy rozhodně nic, co by odpovídalo high fashion. Ale milují je osobnosti jako Scarlett Johansson, Jessica Biel, Tobey Maquire i Lindsey Lohan a nosí je samozřejmě i proto, aby upozornili na charitu One for One. Díky Toms se v podstatě objevil nový streetový trend. Cvičky na léto!

holky_10097.jpg

Podívejte se na video z focení.

 {mp4}elle avu{/mp4}

Také ELLE a čtyři české celebrity se v polovině května zapojili do charitativního projektu Toms. Herečky Aňa Geislerová, Klára Issová a modelky Linda Vojtová a Veronika Vařeková si vybraly svůj design jednoho páru bot Toms, přičemž 33% z prodeje půjde na charitu podle jejich osobního výběru. Prostě naše vlastní ambasadorky mezinárodní kampaně Hvězdy pomáhají, a komu vlastně holky pomáhají? Boty si můžete koupit i přes internet na www.urbanlux.cz nebo v obchodech Beltissimo, Icone...

Aňa Geislerová se rozhodla, že podpoří Nadaci na ochranu zvířat (www.ochranazvírat.cz).

Linda Vojtová pomůže Nadaci Terezy Maxová (www.nadaceterezymaxove.cz).

Klára Issová se rozhodla podpořit neziskovou organizaci Kedjom-Keku.

Veronika Vařeková podpoří projekty Zoologické zahrady ve Dvoře Králové (www.zoodvurkralove.cz).

Galerie zahraničních celebrit v botech TOMS.

EBC promo