Návrháři vzpomínají na Alexandera McQueena

Rozpovídali se o zajímavých historkách, jeho mimořádném talentu, šokujících přehlídkách, mistrovských kreacích a o tom, jakou ztrátu jeho smrt pro svět módy a umění znamenala.

Zac Posen: "Poprvé jsem se s ním setkal v sedmnácti letech, když jsem byl na stáži v Metropolitní opeře. Přitočil se ke mně, přičichnul si k mému saku a zeptal se, jestli je z Londýna. Bylo!"

Francisco Costa (kreativní ředitel CK Women’s Collection): "Lee vždy dokázal udělat nedosažitelné reálným. Nastavil laťku vysoko a jeho duch tu s námi bude ještě dlouho."

Michael Kors: "Lee byl velmi talentovaný a bude nám chybět. Když jsem pracoval jako kreativní ředitel u Celine, několikrát jsem se s ním setkal. Byl báječný a vždy stál nohama pevně na zemi."

Peter Som: "Každá McQueenova přehlídka byla plná neskutečných okamžiků. Byl jsem okouzlen jeho vizí v první kolekci pro Givenchy. Byl to první letmý pohled do jeho světa, který kombinoval tmavou snovou romantiku s přesným střihem a obrovskou krejčovskou dovedností. Dostal mě. Alexander McQueen byl návrhář, kterého jsem vždy obdivoval a budu obdivovat nadále pro jeho schopnost prezentovat krásu a zároveň šokovat."

EBC promo