Nová módní ikona: Alexa Chung

Pro české obecenstvo je jméno Alexa Chung zatím poměrně neznámé, ve Velké Británii, kde vyrůstala, a především v USA, kde má na MTV vlastní pořad nazvaný It's On with Alexa Chung, je však uznávanou celebritou.

Dnes šestadvacetiletá Alexa má za sebou kariéru modelky (pózovala například pro časopis Elle Girl anebo pro módní značku Urban Outfitters, účinkovala také v kampaních na limonádu Fanta či mobilní telefon Sony Ericsson). Po čtyřech letech se ale rozhodla Alexa s modelingem ‚seknout‘ (prý kvůli němu trpěla nízkým sebevědomým a pokřiveným vnímáním sama sebe) a přála si o módě už jen psát. Osud ji však zavedl do televize a následný úspěch paradoxně zpět k modelingu – v roce 2008 se Alexa Chung stala tváří australské značky Antipodium a objevila se na přehlídce Vivienne WestwoodRed Label či na londýnském Fashion Weeku, letos je tváří značky DKNY Jeans.

Možná vám připadá, že nejde o nijak oslnivý úspěch, jenže Alexino kouzlo tkví v něčem jiném. Kdekoli se objeví, všichni módní kritici unisono přikyvují, že vypadá skvěle. Její styl? Neuhlazený, ale nadčasový, ležérní elegance a minišaty nebo minišortky v kombinaci s volnými pruhovanými triky, trenčkoty a kabelkou Chanel. Pokaždé působí, že se nemusí příliš snažit, aby vypadala chic, čímž se podobá šarmantním Francouzkám. Když se k tomu přidá britský původ, který ji sám o sobě téměř předurčuje k tomu stát se ikonou stylu (vzpomeňme na Twiggy nebo Kate Moss), je zřejmé, že se na módním nebi objevila nová hvězda, kterou se vyplatí sledovat… a následně se jejím stylem inspirovat.

Sama Alexa však nevnímá nálepku ‚it girl‘, jak se módním ikonám v tisku také přezdívá, zrovna jako lichotivou. Doslova se vyjádřila, že na tom nic není a že jde o vlastně o docela depresivní škatulku…

EBC promo