SRPNOVÝ FASHION NEWSFEED: AKTUÁLNÍ ZPRAVODAJSTVÍ ZE SVĚTA MÓDY

Hermès v nové kolekci šperků dává formu nepolapitelnému

Les jeux de l'ombre, nová a v pořadí již sedmá kolekce luxusní řady šperků Hermès, odhaluje pravdu o kontrastech. V této kolekci se Pierru Hardymu, kreativnímu řediteli šperkařské divize domu, daří zachytit nehmotné a dát kouskům překvapivé formy, spojuje pohyb stínu a jeho vztah se světlem, snaží se dát formu nepolapitelnému. Kreativita Pierra Hardyho se znovu propojuje s funkční estetikou, která je pro Hermès tak zásadní. A že jde o vskutku opulentní záležitost a přehlídku dokonalého umu! Například takový náhrdelník Chaîne d’ombre vyžadoval téměř 2 000 hodin pečlivého řemeslného zpracování, včetně sedmi set hodin osazování drahokamů k individuálnímu a pečlivému umístění každého z nich.

Art+Film Gala bude i letos pod taktovkou Gucci

LACMA oznamuje datum konání slavnostního galavečera Art+Film 2022, kde mimo jiné vzdá hold umělkyni Helen Pashgian a filmaři Park Chan-wookovi. Helen Pashgian byla průkopnicí a přední členkou hnutí Light and Space v 60. letech v jižní Kalifornii, v průběhu své kariéry vytvořila významnou sérii soch obsahujících zářivě barevné sloupy, disky a koule. Oba vizionáři posunuli hranice svých vlastních oborů. Jedenáctému ročníku akce, která se letos koná 5. listopadu, spolupředsedají zástupkyně LACMA Eva Chow a Leonardo DiCaprio, uvedena je ve spolupráci s módním domem Gucci. Výtěžek z každoročního galavečera Art+Film jde na podporu iniciativy LACMA, aby se film stal středem zájmu kurátorského programu muzea, a zároveň financuje širší poslání organizace. To zahrnuje výstavy, akvizice a vzdělávací programy, které zkoumají průnik umění a filmu.

Helen Pashgian
Info ikona

Sejdeme se na Štvanici

Nadcházející edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku se uskuteční od soboty 3. září do pátku 9. září. Vrací se zpět na místo činu tam, kde se před několika lety již odehrál – odehraje se totiž v kulisách lokace Mystic Skatepark Štvanice. I letos budou hojně zastoupeni designéři z řad studentů, s ELLE se můžete vydat například na přehlídky UMPRUM, Technické univerzity v Liberci či Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Očekávanou událostí je první samostatná přehlídka Tomáše Němce, aktuálního držitele Van Graaf Junior Talent. Představí se ale i designérské stálice zvučných jmen jako Jakub Polanka či Liběna Rochová.

Nová vybalancovaná silueta

Obuvnická značka New Balance představuje model CT302 s novou siluetou, která je kombinací přehnaného minimalismu a designu vycházejícího z dědictví značky. Model překonává trendy díky promyšlenému designu a módnímu nádechu, připraven nastálo se usídlit ve vašem botníku. V kampani, kterou stylizoval a produkoval ryze ženský tým, se představila nová tvář značky New Balance, sportovkyně Coco Gauff.

New Balance
Info ikona

Frank Ocean a jeho prsten, který na prst nepatří...

Raper a multidisciplinární tvůrce Frank Ocean před pár dny představil nový produkt své značky Homer. Jde o prsten, který však na prst nenasadíte. Jen si představte, jak pokleknete na jedno koleno a nasunete 18karátový kousek na přirození svého milovaného! Prsten H-bone XXXL je čistě dekorativní. Zatímco tradiční erekční kroužky omezují průtok krve a zvyšují orgasmus, Frankovy klipy na penis jsou pouhým doplňkem. Ovšem za 27 000 liber. Co je však nejasné, je otázka, zda byl prsten vůbec vyroben pro genitálie, protože kousek je online prodáván jako standardní prsten na prst. Jde tedy o pouhé získání pozornosti módních davů, anebo má tento kousek vskutku sloužit k tomu, co bylo k vidění na snímku na instagramovém profilu značky? Nezbývá než počkat, až ony módní davy doplněk vyzkouší na vlastní... kůži.

Rudi Gernreich a jeho ikonické plavky pro odvážné

Tento měsíc by se rakouský návrhář Rudi Gernreich dožil úctyhodných 100 let. Na oslavu jeho návrhů, které popíraly konvence tehdy i nyní, jeho stejnojmenná značka znovu vydává výběr jeho radikálních plavek z 60. a 70. let minulého století. Gernreich je považován za vynálezce moderních tang, zavedl tento termín do veřejné řeči a inspiroval pop styl spodního prádla. Pro Gernreicha, vystudovaného tanečníka, návrhy nevznikly jen z touhy po šokování a publicitě, ale z hluboce založené víry v osvobozující sílu odívání se. Nyní si můžete zakoupit jeho nejpamátnější návrhy plavek v reedici, včetně plavek „The Thong“ a pro vskutku odvážné, plavek „The Monokini“.

Rudi Gernreich
Info ikona

Kurzy pletení s Gigi Hadid

Gigi přichází se svou vlastní značkou oblečení. Značka Guest in Residence slibuje ty nejpohodlnější knitwear kousky vhodné pro víkend strávený v domku v Hamptons i lenošení doma v peřinách. Gigi se zkrátka se svým módním počinem svezla na vlně rostoucí obliby cottage-core estetiky a představila světu svůj nový projekt. Sdílí snímky z příprav sortimentu značky, jednotlivé kousky a konkrétní portfolio však ještě neodhlila. A tak nám nezbývá než bedlivě sledovat, kdy svou značku oficiálně odhalí.

Račte se rozhýbat

Nová značka sportovního oblečení H&M MOVE vyzývá celý svět k pohybu, H&M uvádí na trh zcela novou značku sportovního oblečení. V rámci zahajovací kampaně se oscarová herečka, aktivistka a fitness ikona Jane Fonda opět ujala role instruktorky cvičení a vyzývá svět k pohybu. V této iniciativě se k ní připojil i známý choreograf JaQuel. Hlavním cílem nové značky je zpřístupnit sportovní oděvy všem, nabídne stylové a funkční oblečení, které umožní pohodlný a sebevědomý pohyb. H&M Move představí čtyři exkluzivní funkční materiály, které vznikly kombinací inovativních designů a technologií.

H&M
Info ikona

Jacquemus se usídlil v Selfridges

Poté, co Jacquemus před pár měsíci do Selfridges přinesl atmosféru plaveckého bazénu prostřednictvím jednoho ze svých pop-up počinů, usídlil se zde tentokrát nastálo. V oddělení luxusních módních doplňků londýnského department storu otevřel pomyslné brány svého butiku, o jehož podobu se postaralo designérské a architektonické studio OMA. Nejdůležitější siluety kabelek Chiquito, Bambino, Baneto a Pichoto jsou vystaveny na vlnících se piedestalech, které tón v tónu splývají v písečném odstínu se stěnami i podlahou. Můžeme tedy s jistotou povědět, že jde o další povedený kousek z jeho továrny na estetično.

Dior opět reinterpretuje kabelku DiorCamp

S každou další sezónou reinterpretována Marií Grazií Chiuri, i tentokrát nová kabelka DiorCamp vyzdvihuje základy emblematického stylu domu, vyznačujíc se svými ikonickými křivkami. Tentokrát byla doplněna o funkční kovové spony zdobené monogramy. Díky inovativní technice, která využívá specifickou jemnou kůži, demonstruje povrch lehkost a měkkost látky připomínající péřové bundy. Tento exkluzivní materiál, přepracovaný podle jedinečného procesu prošívání, se stal ústředním atributem nového provedení. Kabelka je ukázkou virtuózního savoir-faire ateliérů domu Dior a výsledkem jedinečného řemeslného zpracování, které je základem současného, ​​​​rafinovaného vyjádření estetiky domu.

DIOR
Info ikona

Vivienne Westwood, Mugler, Bella Hadid a Bridgerton. Co je spojuje?

elle.cz

Zdroj: Dazed, Wallpaper, archiv značek

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA