Tavi Gevinson – dítě stylu

„Móda může sloužit k sebevyjádření i bez sloganů na triku, jelikož oblečení má schopnost vyvolat pocit nebo atmosféru nebo emoce nebo svět.“

Začalo to zcela nevinně.

Tavi Gevinson se rozhodla, že si začne psát svůj blog Style Rookie. Bylo 31. března 2008 a Tavi bylo pouhých jedenáct let. Jenže mladinká dívka z předměstí Chicaga začala psát o módě a o tom, co ji zajímá a jak se obléká, a naprosto vybočila z řad svých vrstevníků. Je jízlivá, extravagantní, nápaditá. Vidí svět vysoké módy jinýma očima – a to je přesně to, co ji vyneslo do světa celebrit.

Všimly si jí důležité módní časopisy a stala se inspirací pro slavné módní návrháře.
Její rodiče o úspěchu své dcery paradoxně nic nevěděli, dokud je nepožádala o souhlas, aby se mohla objevit v magazínu New York Times. Nyní má malá blogerka s více než čtyřmi miliony čtenářů nejlepší místa na módních přehlídkách hned vedle nejdůležitějších redaktorů a celebrit.
List Guardian ji jmenoval opravdovou hvězdou Týdne módy a módní dům Comme des Garçons ji dokonce požádal o spolupráci na novém projektu.
Pokud jde o její vlastní šatník, není plný žádných drahých módních kousků. Tavi žije s rodiči a se dvěma staršími sestrami na předměstí Chicaga. Sama se obléká do toho, co zdědila po sestrách nebo sehnala ve vintage obchodech, ale i tak zcela vybočuje svým nápaditým kombinováním a dětskou hravostí.

Mezi její oblíbence a velké inspirace patří Prada, Vivienne Westwood nebo Marc Jacobs.

Až vyroste, chtěla by být žurnalistkou, stylistkou nebo fotografkou, zatím má našlápnuto docela dobře…

   

EBC promo