Tipy na tento víkend

Pátek: Mercedes-Benz na třech kolech

Česká filiálka slavné německé automobilky slaví patnáct let od svého založení a při té příležitosti odhaluje příznivcům trojcípé hvězdy to nejvzácnější ze svého vozového parku. Výstava uspořádaná v servisním centru značky (Bavorská 2666/16, Praha 5) ukáže na osm desítek mercedesů od historických tříkolek po luxusní novinky. Možnost prohlédnout si třeba takový unikát, jakým je nejstarší automobil světa z roku 1885, nebo se nechat svézt v přepychovém sporťáku SLS AMG potrvá jen do soboty. Vstup na akci je zdarma.

Sobota: Alternativní módní nákupy v Chemical Affair

Vinohradská galerie Chemistry představí dvacítku mladých českých designérů a módních tvůrců, jejichž tvorba zahrnuje vše od šperků po netradiční doplňky do bytu. Prodejní výstavu bude doprovázet živá hudba přítomných dýdžejů a návštěvníci budou mít možnost se posilnit polévkou vyhlášené karlínské Polévkárny, která do prostor galerie na dva dny přesune svou kuchyni.

Neděle: Pražské vinobraní

Produkty z vinotékysvaté Kláry v pražské Troji směle konkurují nejlepším moravským vínům a patří mezi favority celorepublikových soutěží. Jedna z nejstarších českých vinic, jež pochází z počátku 13. století, se o víkendu otevírá všem, kdo si chtějí vychutnat degustaci přímo na svahu. Potěší vás nejen vybrané vzorky nejlepších českých vín a první litry burčáku, ale také kouzelnické vystoupení, živá hudba, prohlídka kaple svaté Kláry a v neposlední řadě pohádkový výhled na Trojský zámek a jeho zahrady. Vstupné na vinobraní zahrnující prohlídku expozice výroby vína činí 250 Kč za osobu.

EBC promo