Visionare 58 Spirit: Pocta Leemu Alexanderu McQueenovi

Nick Knight, Lady Gaga, Steven Klein, Mario Sorrenti, Steven Meisel, Inez van Lamsweerde, Mario Testino nebo Sebastian Faena – to je jen několik z celkem dvaceti tvůrčích osobností, které se podílely na speciálním vydání časopisu Visionare, jež je koncipováno jako pocta Alexanderu McQueenovi.

Kniha mapuje práce slavného návrháře a přináší několik nových příspěvků, například v podobě portrétu od Stevena Kleina. Lady Gaga pro zesnulého návrháře vytvořila exkluzivní zvukový klip a Mario Sorrenti se stylistkou Camille Nickerson přispěli novou foto story z poslední kolekce pro podzim 2010.

Kniha je navíc skutečnou raritou – každý z pouhých 1500 výtisků je zabalen v kovovém brokátu z Alexanderovy poslední kolekce a mezi stránkami jsou vložené volné listy se semínky divokých květin (například tolik Alexanderem oblíbeného vlčího máku), které můžete zasadit, a vzdát tak hold zesnulému návrháři.

„V roce 2003 přišel Alexander do naší kanceláře v Soho, aby projednal spolupráci pro speciální vydání Visionare. To se však nikdy neuskutečnilo, a tak jsme se rozhodli pro jeho vydání nyní, k poctě tomuto velkému designérovi,“ řekl Stephen Gan z nakladatelství.

O tom, že je kniha skutečnou raritou, svědčí i její raritní cena – 200 liber.

EBC promo