Nejlepší red carpet momenty Petry Němcové

Hvězdou světového formátu se rodačka z Karviné stala již před lety. Modelingovou kariéru odstartovala v roce 1995 díky výhře v prestižní soutěži Elite Model Look. Kariérní zlom u ní nastal v roce 2003 poté, co získala titul Modelka roku 2003 časopisu Sports Illustrated Swimsuit Issue, na jehož titulce se v té době objevila. Během své úspěšné kariéry pózovala, fotila a předváděla pro nejrůznější světové značky a zařadila se mezi nejvyhledávanější modelingové tváře. 

Její život se převrátil o tři sta šedesát stupňů poté, co spolu se svým snoubencem zažila v Thajsku ničivé tsunami. Modelka přežila jen díky tomu, že vyšplhala na palmu, na které strávila osm hodin, její snoubenec fotograf Simon Atlee však takové štěstí neměl. Poté, co vyřešila zdravotní problémy spojené se zlomeninou pánve a byla schopna se psychicky navrátit do normálního života, v roce 2005 založila charitu na pomoc obětem živelních katastrof s názvem Happy Hearts Fund. Nadace, která pomáhá především osiřelým dětem, se stala jednou z jejích životní náplní.  

Nejlepší looky královny červeného koberce Petry Němcové

Ačkoliv ovace sklidila díky svému půvabu a charitě, média se asi nejvíce zajímala o její vztahy s vlivnými a charismatickými muži. Němcová se stýkala s řadou pohledných mužů, mezi nimiž byl například zpěvák James Blunt, herec Sean Penn, herec Bruce Willis, premiér Haiti Laurent Lamoth a obchodník Badr Jafar. Ke klidnému rodinnému životu se však uchýlila až se svým nynějším manželem obchodníkem Benjaminem Larretchem, za kterého se provdala v roce 2019. Tentýž rok se jim narodil syn Bodhi. 

Němcová je od roku 2007 vegetariánkou a zajímá ji ochrana oceánů a živočichů, kteří v nich žijí. V roce 2005 vydala svou autobiografii Love Always, Petra, kde popsala svou ztrátu milovaného partnera i svůj boj o život. Již řadu let je kromě modelky také váženou filantropkou.

Jak udělat svět lepším podle Petry Němcové?

elle.cz

Zdroje: Wikipedia Commons, Who's Dated Who, Mauritus