Who wore what: Co oblékli hosté korunovačního ceremoniálu?

Korunovace krále Charlese byla jednou z nejvýznamnějších společenských událostí posledních let a pro anglický trůn největší událostí od korunovační ceremonie královny Alžběty II. Novému králi přišli vzdát hold významní hosté z celého světa, včetně členů královských rodin, celebrit a politiků. Návštěvníci se na tuto příležitost připravovali několik měsíců dopředu. Dámy zvolily elegantní a sofistikované outfity, které zdůraznily jejich krásu a eleganci a zrovna tak dodržovaly přísná pravidla etikety. Členky královské rodiny oblékly dle tradice bílé šaty. Princezna Kate na sobě také pár perlových náušnic osazených diamanty, které kdysi patřily princezně Dianě, a také honosnou čelenku ve tvaru vavřínu ze stříbra od Jesse Colletta a Alexandera McQueena. Sarah Burton, kreativní ředitelka Alexandra McQueena od roku 2010, na zakázku vytvořila Kateiny pozoruhodné svatební šaty v roce 2011. Princezna Charlotte ladila se svou matkou v bílých hedvábných šatech s identickou saténovou květinovou výšivkou z dílny stejné značky, její šaty byly doplněny o velice podobnou čelenku té matčině, jen v menší verzi. Chcete-li se dočíst více o dresscodu členek královské rodiny, můžete tak učinit níže:

Mohlo by se vám líbit

Tajná řeč dresscodu členek královské rodiny

Zvykem korunovační ceremonie je, aby členky královské rodiny na počest nového panovníka či panovnice oblékly bílé šaty. V roce 1953 takové bílé šaty oblékla i samotná královna Alžběta II. a učinily tak i ostatní ženy rodu. To je však jen jedna z věcí, kterými urozené dámy vzdávají svůj hold novým vladařům i svým předkům...
elle.cz

Hezky podle etikety

A hosté? Například taková americká první dáma Jill Biden na sobě měla sytě modrý kostýmek Ralph Lauren doplněný mašlí do vlasů ve stejné barvě. Doprovázela ji její vnučka Finnegan Biden v elegantních světle žlutých šatech, což mohlo značit projev solidarity s Ukrajinou. Uvnitř opatství seděly právě vedle ukrajinské první dámy Oleny Zelenské, která zvolila pastelově zelený komplet. Španělská královna Letizia, právoplatně prohlašovaná za jednu z nejlépe oblékaných šlechtičen, se rozhodla pro elegantní fuchsiové šaty s s volány a vyšívanými detaily od návrhářky Caroliny Herrery.

Princ Akishino a korunní princezna Kiko z Japonska se objevili v obleku a vzorovaném hedvábném kimonu s páskem obi od tamního designéra. V tématu tradičního oděvu pokračovali král Jigme Khesar Namgyel Wangchuck a královna Jetsun Pema z Bhútánu. Král na sobě měl tradiční bhútánské gho, zatímco královna Jetsun Pema oblékla tradiční kira šeříkové barvy, zavinovací šaty typické právě pro Bhútán. Podobně se rozhodla Masenate Mahot Seeiso, královna Lesotha, spolu s lesotským králem Letsiem III. Královna se rozhodla pro poutavé, safírově modré šaty.

Mohlo by se vám líbit

Karel III. korunován: detaily nejvýznamějšího dne za posledních 70 let

Do Velké Británie se po třičtvrtě roce opět vrátila radost. Její obyvatelé a s nimi miliony dalších lidí po celém světě byli svědky korunovace nového britského panovníka. V sobotu v poledne se jím oficiálně stal Karel III.
elle.cz

Pippa Middleton zvolila šaty od Claire Mischevani, které doplnila kloboukem Jane Taylor Mena a botami s kabelkou od Emmy London. Herečka Emma Thompson dorazila na ceremonii v jednobarevném červeném kabátu s růžovým potiskem od Emilie Wickstead, doplněném medailí její dámy Commander of the Most Excellent Order of the British Empire (MBE). Obula střevíčky Roger Vivier. Australský hudebník Nick Cave dorazil klasickém třídílném černém obleku a mokasínech Gucci, zatímco Katy Perry zvolila fialkový komplet a perlový choker od Vivienne Westwood. Kostýmek byl ručně vyroben z měkké koženky převzaté z archivů látek Vivienne Westwood a doplněn byl fialovým hedvábným květinovým živůtkem.

Na korunovační ceremonii jsme mohli zahlédnout mnoho různých outfitů. Jedno však bylo jisté – každý host se snažil zvolit co nejvíce elegantní a sofistikovaný outfit, aby tuto speciální příležitost co nejvíce zdůraznil. Módní faux-pas se naštěstí tentokrát nekonalo, bohudík. To nejlepší, co hosté oblékli, můžete zhlédnout v naší galerii:

Co oblékli aktéři a hosté korunovačního ceremoniálu?

Zdroj: CNN, ELLE.com