Dekor podzimu: Barvy, které vám nesmí chybět v interiéru

Aktuální počasí nás nutí být více doma, tak proč si své okolí neozvláštnit inovací a trendy? Nemusíte měnit kompletně nábytek, stačí i vhodně dekorovat látkami. Inspirace je všude dost. „Na veletrzích je už od konce minulého roku vidět, že trendy posledních let ze Skandinávie se posouvají na jih. Ukazuje se to především v kulatějších a buclatějších tvarech nábytku a velký rozdíl je vidět i v látkách, kde se najednou objevují teplejší materiály. Inspirace je tak nově spíše v jižní Francii a Itálii. Mezi látkami dominují nově manšestr, bouclé a umělá kožešina,“ poodhaluje trendy Matěj Tomek, specialista z firmy INNEX, který nám jednotlivé druhy látek představil.

Innex

Nestárnoucí manšestr

Manšestrové trendy kalhoty, neotřelé sako ze stejného materiálu. Oděv, který nestárne, pouze zažívá módní vlny, kdy je maximálním hitem, jindy platí alespoň za stabilní jistotu. Umíte si jej představit i v interiérech? Jeho žebrovaná struktura skvěle funguje jako potah na křeslech nebo pohovkách, protože skvěle kopíruje jejich tvar a dodává jim dynamičnost i hravost. I nové manšestrové potahy na polštářky dodají vašemu domovu patřičný drive. Je na vás, jaký kolorit zvolíte. Skandinávsky laděným interiérům budou slušet přírodnější zemité odstíny od béžové přes hnědou až po tmavě zelenou, při výběru solitérního kousku se ale klidně můžete odvázat a pořídit si artikl v královsky modré, bordó nebo hořčičně žluté.

Innex

Bouclé s šarmem Francie

Bouclé neboli „buklé“ jistě znáte. Je to favorit, kterým se zahříváme, když jej oblékáme v podobě svetru nebo kabátu. I tento módní materiál si našel cestu do interiéru. Měkoučká příze, která má na povrchu plno malých smyček, ok, nopků či uzlíků, je lehoučká, nadýchaná látka, takže doslova svádí k lenošení na pohovkách, křeslech, povlacích, vzdušně funguje i u okna jako závěs. Tomuto přírodnímu materiálu sluší nejvíce zemité odstíny, vynikne na kulatějších a zaoblených tvarech, jimž dodá na větší komfortnosti. Originálně se může kombinovat i se lnem, oba materiály jdou ruku v ruce ve škále přírodních odstínů a rozmanitost jejich povrchů dodá každému interiéru hravost. 

Innex

Umělá kožešina jako pravá

Do interiéru patří už pěknou řádku let v podobě kusových koberečků a rozhodně nemusí působit kýčovitě, jak se někdy stávalo zejména s trofejovou pravou kožešinou. Nově se jí potahují například i křesla. Jen si to představte, jak se zhoupnete do měkké, chlupaté peřinky, která nebude nikde sjíždět, nijak se krčit. O údržbu není třeba se bát – coby potahový materiál má velmi krátký chlup, který se dá snadno čistit ručně i profesionálně. Tento artikl, jež je neoddělitelnou součástí severského hygge stylu, umí rozzářit i industriální prostředí. Nechte se inspirovat nebo vybírejte podzimní interiérové doplňky na www.innex.cz. 

Měření