Žádné výmluvy. Toto jsou účesy, které v roce 2024 musíte vyzkoušet

Zatímco v roce 2023 kralovaly účesy z 80. a 90. let jako mixie, bob, octopus (neboli chobotnicový) střih, pro nadcházející rok kadeřníci předpovídají návrat delších a objemnějších účesů ze 70. let. Pokud jde o ofiny, ta nejžhavější je inspirovaná Jane Birkin a může vám bohémsky padat do čela hned od ledna. V módě budou stále také krátké střihy, ale budou méně střapaté a více uhlazené. Uvolněné butterfly cuts a mullets nahradí boby a pixies s přirozenými, ale elegantními vlnami. Bob v délce po bradu a halo cut po vás budou chtít trochu práce s žehličkou a kulmou, ale jejich dokonalý tvar vám pak námahu vynahradí.

Vlnitý bob

Kompromis mezi elegantním a živelným účesem? Tím je wavy bob. Svému rovnému uhlazenému bobu á la Victoria Beckham v 90. letech vdechněte trochu více života mírně rozcuchanými vlnami, které napodobují přirozenou texturu. Všechny vrstvy jsou sestříhány na stejnou délku, díky čemuž účes působí bohatším dojmem. Sluší například Hailey Bieber nebo Margot Robbie.

Nejlepší vlasy a účesy zimy 2023: Vrátí se mikádo, copy i low bun

elle.cz

Ofina à la Jane Birkin

Estetika 70. let je věčná. I když nemůžeme předpovědět, které módní nebo kulturní trendy 70. let budou znovu vzkříšeny, máme takové tušení, že minimálně ofina podle IT girl Jane Birkin zažije opět svůj návrat na výsluní. Hustá francouzská ofina bude orámovaná dlouhými vlasy nebo vlasy dosahujícími délky alespoň po klíční kosti. Klíčem k lehce měkkému a uvolněnému looku jsou jemné vrstvy, které jsou nestejně zastřižené. Tento střih je perfektní pro ty, kterým se vlastní vlasy vlní do tvaru písmene S, protože tato textura vlasů dodává účesu uvolněný vzhled bez jakékoli námahy se stylingem.

Bob v délce po bradu

Dalším krátkým sestřihem, který bude v roce 2024 často vidět, je bob v délce po bradu. Je krátký, hravý, ale zároveň stylový. Působí mladistvě a čistě, formuje čelist a zeštíhluje bradu. Nosit se bude rovný, uhlazený a uprostřed rozdělený pěšinkou. Pokud ale máte vlasy kudrnaté, nemusíte se mu vyhýbat. Zapracujte do vlasů stylingový krém a užívejte si tento bezpracný účes i vy.

Trendy barvy vlasů podzimu 2023: Bronde, měď i nepo baby blond

elle.cz

Kudrnatý pixie

Klasický pixie cut dostane v roce 2024 koketní aktualizaci. Krátký skřítkovský sestřih s širokou partií ofiny, která přechází přes čelo, se spojí s hravými vlnami. V případě, že máte vlasy přirozeně vlnité, vyhráli jste jackpot, protože pak už vám pouze stačí definovat jejich strukturu a máte hotovo. Jestliže jsou ale vaše vlasy od přírody rovné, budete si muset k ruce vzít kulmu nebo žehličku, kterými vlasy navlníte.

Halo cut

Nemusíte být anděl, abyste měli svatozář. Tento éterický střih vás k ní dostatečně přiblíží. Považujte halo cut, neboli střih ve tvaru svatozáře, za další alternativu bowl cut, tedy účesu ve tvaru obrácené misky, který byl tolik populární v 70. letech. Hustá ofina se pod obočím stáčí směrem dolů, stejně jako zbytek vlasů zastřižených do dlouhého bobu. Ačkoli je tento účes uhlazený a elegantní, rozhodně není nudný. Jen si vzpomeňte, jak v něm zářily třeba zpěvačky skupiny ABBA...

Střihy vlasů, které se budou nosit v roce 2024:

Zdroj: Allure.com, Byrdie.com