Jste po dovolené odpočatá, ale vaše vlasy unavené? Navraťte jim zdraví

Nenechte vlasy žíznit! 

Sluneční svit obsahuje UV záření, které narušuje proteinové struktury vlasu. Proto může být v létě narušena vlasová kutikula, což je vrstva chránící vlas před poškozením. Výsledkem jsou mdlé a lámavé kadeře. Je tedy důležité v horkých měsících chránit hlavu před paprsky slušivým kloboukem nebo šátkem. Když vlasům chybí elasticita a na dotek šustí, je to známka, že jsou suché. Stejně jako hydratujete pleť, myslete i na svou „korunu krásy“! 

Tip od kadeřníka: Hloubkově hydratační maska s mateří kašičkou Kaaral PURIFY Hydra obsahuje ostružinový ocet, rýžové mléko a mandlový olej, které regenerují strukturu vlasů, dodávají jim vlhkost, výživu pro zdravý růst a ochranu. Navíc zklidňuje a chrání před mechanickým poškozením. 

Vyfoukejte je rychlostí blesku! 

Mokré vlasy jsou náchylnější k poškození, proto je vždy po umytí vyfénujte. Zabraňujete zároveň lupivosti pokožky a různým plísním. Teplo navíc vlas po umytí uzavírá a je tak odolnější proti vnějším vlivům. U fénování je ovšem důležité nevystavovat vlasy extrémním teplotám.

Tip od kadeřníka: Inteligentní vysoušeč vlasů Dyson Supersonic umožňuje 4 přesná nastavení teploty (28 °C, 60 °C, 80 °C, 100 °C), navíc technologie Air Multiplier vytváří kontrolovaný, vysokorychlostní proud vzduchu, který dobu vysoušení výrazně zkrátí.  

Dyson

Při stylingu vlasy nepřepalujte! 

Jestliže poškozené vlasy vystavíte extrémním teplotám při snaze vytvořit skvělý účes, můžete snadno dílo zkázy dokonat. Proto ať už saháte po žehličce na vlasy anebo kulmě, používejte tepelnou ochranu a vybírejte vždy kvalitní stylingové přístroje s inteligentní regulací teploty. Zároveň si vlasy dělte do sekcí, díky tomu budete mít přehled o narovnaných, nebo navlněných vlasech a nestane se vám, že budete znovu žehlit nebo vlnit již upravený vlas.  

Tip od kadeřníka: Dyson Corrale je první bezdrátová žehlička na vlasy s patentovanými pružnými destičkami, které snižují závislost na teplotě. Díky této technologii a inteligentní regulaci teploty se možné poškození vlasů snižuje až o 50 %. Styler Dyson Airwrap zase dokáže za pomoci fyzikálního jevu zvaného Coanda efekt sám navinout proudem vzduchu pramen vlasů a současně jej vysušit i vytvarovat, aniž by vlas zatěžoval extrémní teplotou. Inteligentní řízení teploty měří teplotu proudícího vzduchu více než čtyřicetkrát za sekundu, reguluje teplo a zajišťuje, aby teplota nepřesáhla 150 °C.   

Dyson

Po létě zamiřte ke kadeřníkovi! 

Kromě domácí péče je skvělé zajít ke svému kadeřníkovi na intenzivnější péči. Právě po náročném létě nastal ideální čas nechat v salónu vlasy vyčistit od nánosů nerozpustných silikonů, krémů, od soli a chlóru či tvrdé vody. Hloubkové čištění vlasu pomůže hřívě se vzpamatovat a znovu zazářit.

Tip od kadeřníka: Když už budete ve vlasovém salonu, nechte si zastřihnout konečky. Pravidelné zastřihávání vlasů vede k jejich lepšímu dorůstání. Protože poškozené konce se odstřihnou, nedochází k odlamování vlasu přirozenou cestou, vlas se nepřetrhne a zůstává zdravý.  

Měření