Kam ve Varech na skvělou kávu?

Už po osmé je partnerem karlovarského festivalu značka prémiové kávy Nespresso, kterou najdete na celé škále festivalových míst. Zásadním kávovým meeting pointem je hlavní kavárna Nespresso Café v prostorách KVIFF.TV Parku u hotelu Thermal. Vůně tohoto nápoje vás ovšem přivábí i k brazilskému  Nespresso Coffee Trucku, který najdete v těsném sousedství Grandhotelu Pupp. Právě na tato místa si můžete dojít pro porci vzpruhy po celou dobu trvání festivalu, a to od 8 do 22 hodin. Jaké překvapení si pro vás Nespresso v letošním roce připravilo? 

Káva v rytmu brazilské vášně

Brazilský truck není náhodný. Právě osvěžující letní kávové drinky jsou inspirované lahodnými tropickými chutěmi Brazílie a múzou této kávové linie se stala světoznámá modelka s brazilskými kořeny, Alessandra Ambrosio. Jihoamerické chutě zde zastupují akcenty brazilského národního nápoje Caipirinha. Výsledkem jsou tak osvěžující ochucené kávy Barista Creations Liminha over Ice pro řadu Original a Exotic Liminha over Ice pro systém Vertuo. „Jsem nadšená, že mohu být součástí takto povznášející kampaně a spolupracovat se značkou Nespresso na tom, abychom mohli vdechnout život všem těmto lahodným receptům, letnímu příslušenství a kvalitní kávě – a Liminha over Ice skutečně zachycuje celé brazilské léto v jednom šálku,“ prozradila ke spolupráci krásná Alessandra Ambrosio. 

Nespresso

Poznejte tajemství kávy 

Komu nebude stačit pouhé ochutnání nápoje a bude se chtít o kávě dozvědět víc, může se osobně potkat s Nespresso Coffee Ambassadorkou Pavlou Markovou. Právě ona vám odhalí kouzlo kávy i tajemství míchaných drinků a kávové mixologie. Jaký je hit letošního filmového léta podle Pavly? Exotický brazilský koktejl „Brazilian Inspired Mocktail“, což je osvěžující kávový drink s čerstvou limetou, semínky a sirupem Passion Fruit a kávou Nespresso Vertuo Exotic Liminha Over Ice. Pavla Marková vám ji připraví osobně, protože je velmi pravděpodobné, že vám zachutná natolik, až si ji budete chtít dopřávat celé léto, prozradila nám recept, který najdete na konci článku. Nejen tento drink si ovšem budete moct vychutnat v Nespresso Café zastávkách, kde načerpáte jedinečné festivalové zážitky plnými doušky. Vše pak můžete sdílet i na sociálních sítích s hashtagy #Nespressocz #NespressoKVIFF2022 a s profilem @nespresso.cz.

Nikol Moravcová

Tip od Nespresso Coffee Ambassadorky Pavly Markové Exotic Brazilian Inspired Mocktail  

Potřebujete:   

80 ml kapsle Exotic Liminha Over Ice 

60 g čerstvé limety 

8 g hnědého cukru (2 balíčky) 

40 g semínek Passion Fruit 

5-7 ml Passion Fruit sirupu 

60 ml vychlazené vody (neperlivé/perlivé či toniku) 

7 kostek ledu 

plátek limety a snítka máty na ozdobu 

Pojďme na to! 

Do sklenice vložte 8 kostek limety společně s 8 gramy hnědého cukru a rozmačkejte. 

Vydlabejte semínka z poloviny Passion Fruit a přidejte je do sklenice společně se 6 kostkami ledu a 5-7 mililitry Passion Fruit sirupu. 

Přilijte 60 mililitrů vychlazené neperlivé/perlivé vody nebo toniku a zamíchejte. 

Do shakeru vložte 2 kostky ledu společně s 80 mililitrů kávy Exotic Liminha Over Ice a intenzivně protřepejte. 

Opatrně nalijte vychlazenou kávu do sklenice na ostatní ingredience. 

Dozdobte plátkem limety a snítkou máty. 

Připíjíme na brazilskou svěžest!

Nespresso
Měření