Objevte kouzlo umění skla

Minimalismu sklárny Rückl stačí jednoduchý koncept s jasným vzkazem, motivem. Proto jsou velmi oblíbené sklenky s broušeným dekorem písmen, čísel či námětem srdce. Pastelový podkres krásně lavíruje kolorit skla, v tenkých liniích je nepatrný, v masivní části sklenky je znát sytost barvy. Úchvatnou podobu dodává sklenicím nevšední kaligrafický styl, který jen podtrhuje čistotu designu. A jak krásný je, když si sklem prorazí cestu paprsky slunce a odrazí stín lásky na stůl.

Ruckl

Sklenky lásky i krásy

Teplo každého domova symbolizují sety. Možná je to příznačné našim životům, vždyť i partneři, děti, celá rodina vytváří něco kompaktního. Proto si do výbavy pořizujeme soubory příborů, sklenek. Karafa s nápisem H₂O jen napovídá, čím by chtěla naplnit. V úplnosti nesmí chybět set skleniček příznačného designu. Pokud ale toužíte po tradičním designu českého skla, ideální volbou je karafa Maria Theresa s Highball sklenkami. Čistota křišťálu, která odráží třpyt vody, jež se do nádobky nalévá, ještě více vybízí k ochutnání nápoje. I díky tomu vám zdánlivě obyčejná tekutina více chutná, jako kdyby tekla přímo ze studánky. Hledáte karafu a sklenky pro vaši oblíbenou whisky? Přitakáváme „YES“. Právě takto se jmenuje set určený pro destiláty.

Ruckl

Outfit pro květy

Která žena by nemilovala květiny? Ale každý víme, že jako náš půvab podtrhuje dokonalý outfit, květům sluší podstavec v podobě zajímavé vázy. Masivní Metamorphosis je dominantou sama o sobě, přesto svým designem nijak neruší a nechá tak vyniknout půvabu květiny. I když do vázy nebudete mít zrovna co vložit, působí jako neotřelý objekt v každém interiéru. Do páru lze připojit svíčku Meadows v hávu stejném, jaký nese váza Metamorphosis. Potrpíte-li si na klasiku, bude se vám líbit váza Odette, ručně broušený skvost, připomínající rej tisíců sněhových vloček. Vládne vašemu domovu láska? Pak ji zdůrazněte vázou Love. Do své lásky dáváte city, do vázy Love květiny, jež vám nosí váš partner. 

Ruckl

Česká tradice, neochvějná kvalita a design Ronyho Plesla 

Rodinná sklárna Rückl představuje synonymum prvotřídního broušeného křišťálu již od roku 1846, ovšem tradici tavení skla a prověřené sklářské postupy si v rodině předávají již po tři sta let. V nižborské sklárně se specializují na exkluzivní ruční produkci ve dvou liniích. Designová kolekce Rückl Contemporary nabízí moderní tvary a pastelové odstíny křišťálu. Pro milovníky tradice je tu Rückl Heritage, klasické nápojové soupravy s jemně broušeným dekorem. Obě produktové linie Rückl navazují na dědictví značky, pro kterou je sklářské umění více než jen řemeslo. Je to poslání, které ocenily i významné osobnosti moderní historie, jež vlastní skvosty z díly Rückl. Jmenovat můžeme Billa Clintona, královnu Alžbětu II., papeže Benedikta XVI. nebo George Sorose. Za designem artiklů dnes jako umělecký ředitel stojí uznávaný Rony Plesl.