5 beauty složek, které by ve vaší kosmetice neměly chybět

Seznámení se s tím nejlepším, co můžete v kelímcích a lahvičkách kosmetiky objevit, přímo na ELLEphorii doporučujeme. Vyznat se v tom je totiž velký oříšek. Vendula Ficelová, produktová manažerka pro Infokrásu, vám ale ukáže, jak číst složení různých kosmetických výrobků. Biochemička z VŠCHT se zkušenostmi z výzkumu nejen v Česku z Akademie věd, ale také z belgického VUB v Bruselu, dělá pro Infokrásu pravidelná školení na témata kosmetiky a samotné formulace produktů. Těšit se můžete na stage program s názvem „Rozluštěte s námi ingredience v beauty produktech“, navštívíte i stánek Infokrásy.  Trošku vás ovšem připravíme a prozradíme, jakých 5 složek byste si měla všimnout.

Argirelin

Tato látka má hromující protivráskový účinek. Rovněž umí zlepšit histologickou strukturu kožní tkáně, čímž omlazuje stárnoucí pleť. Redukuje míru již existujících vrásek a účinně působí proti jejich vzniku. Její účinky umocníte kombinací s botoxem. Tvoří jednu z hlavních složek produktu Instant Eyes Love, což je tónované sérum, které okamžitě zjemňuje linky a vrásky, dokonale kryje a zesvětluje tmavé kruhy pod očima. Také zpevňuje povislou kůži na očních víčkách i pokožky pod očima. Vybrat si můžete ze světlejšího a tmavšího odstínu, záleží na fototypu vaší pleti.

Korektor na pleť

Kyselina hyaluronová

Kdo by ji neznal? Kyselina hyaluronová je skvělá pro hydrataci pokožky. Zlepšuje totiž její schopnost zadržovat vlhkost. Má tak výjimečné hydratační schopnosti, podporuje pružnost a pevnost pokožky. Konvenuje především vitaminu C, glycerinu či skvalanu. Udržovat potřebnou hladinu kyseliny hyaluronové v těle znamená hýčkat si mládí. Zkuste textilní masku Elixir Intense s hyaluronovou kyselinou a skvalanem, jež vyživují a zlepšují pružnost pokožky. Multi-aktivní sérum této kombinace účinkuje opravdu hloubkově, hyaluronová kyselina plní buňky vodou a skvalan zase udržuje hladinu hydratace tvorbou ochranného lipidového filmu na povrchu pokožky.

Pleťová maska

Peptidy

Peptidy předávají buňkám signály pro tvorbu látek, jako jsou kolagen či elastin, tolik potřebných pro pevnější a pružnější pleť a mírnější vrásky. Tvoří sehraný tým se skvalanem, mléčnou kyselinou, hyaluronovou kyselinou, retinolem či hydratačními séry. Doslova peptidy naboostované je Liftox oční sérum od Christian Breton. Jde o expertní oční péči bez injekcí. U 92 % žen se během třítýdenního používání vykázalo viditelné zlepšení kvality očního okolí. Liftox je totiž první oční péče, která obsahuje peptidy podobné hadímu jedu společně s extraktem kaviáru a kolagenem. Díky těmto složkám okamžitě zjemňuje povrch pokožky, takže dojde k wow fresh efektu během pár sekund. Pravidelným používáním se účinek zlepšuje a umocňuje se i jeho setrvání.

Liftox

Retinol

Tato složka je úžasná v tom, že pomáhá redukovat linky a vrásky, umí bojovat s nedokonalostmi pokožky díky zrychlení obnovy kožních buněk. Mizí odumřelé buňky, zmírňuje se hyperpigmentace, stimuluje se produkce kolagenu a léčí se akné. Ideálně se kombinuje s peptidy, glycerinem, ceramidy, hydratačními séry a krémy. Naopak nekombinujte s AHA kyselinou, vitaminem C, benzoylperoxidem, kyselinami podporujícími exfoliaci a dalšími exfolianty. A pozor, retinolu se musí vyhýbat těhotné ženy, protože tato látka by mohla mít negativní vliv na plod! Jaký produkt doporučíme? Zkuste silné retinolové sérum X-Strength Retinol Serum od INSTYTUTUM. Podporuje kožní obnovu, zjemňuje pleť, vylepšuje její pružnost, umocní tvorbu kolagenu, bojuje proti zašedlosti. Je to multi-hloubková dlouhotrvající hydratace, která dodá pleti plnost.

Retinol sérum

Vitamin C

Pro mnohé je „céčko“ klasickou posilou imunity, vitamin C má však omlazující účinky. Je to totiž antioxidant, který chrání pleť před volnými radikály, jež ničí struktury pleti. Vitamin C je tak skvělou anti-aging látkou, která zmírňuje linky a vrásky, chrání před poškozením UV záření či vnějšími vlivy. Dokonale rozjasní pleť a zmírní pigmentaci. Je také nezbytným faktorem pro přirozenou tvorbu kolagenu. Souznět bude s hyaluronovou kyselinou, vitaminem E, hydratačními séry, krémy a olejíčky. Naopak se vyhněte kombinaci s retinolem, AHA kyselinou, benzoylperoxidem a rovněž dalšími exfolianty či exfoliačními kyselinami. Znáte „Praxisky“? Ampulky naboostované složkami pro podporu mladistvého a svěžího vzhledu. Praxis VIT C PLUS jsou obohacené právě o vitamin C, dodávají pleti záři, hydratují ji a obnovují již od prvního použití. Tato kombinace je obzvláště vhodná pro pokožku zasaženou nadbytečným vystavováním slunci. Vitamin C přináší depigmentační účinky a krásně sjednocuje tón pleti. Díky antioxidaci se opravuje buněčné poškození a neutralizují se volné radikály.

Praxis ampule

Vše, co potřebujete o ELLEphorii teď hned vědět

ELLEphoria proběhne v termínu 4. - 6. listopadu 2022  ve  Slovanském domě Praha a nabídne třídenní program plný osobností, workshopů vedených specialisty a možností vyzkoušet na vlastní kůži renomované značky a vycházející hvězdy beauty světa. Vstupenky a další detaily o akci najdete na www.ellephoria.cz.

ELLEphoria
Měření