Když méně přinese více: Skinimalismus udává beauty směr

Skinimalismus vám totiž pomůže získat maximální užitek z vaší skincare rutiny. Jde totiž o jeden z největších a nejrychleji rostoucích beauty trendů poslední doby. Ono hýčkání několika kroky dle zmíněné korejské beauty rutiny může být sice příjemným rituálem, postupně však unaví. Navíc ne každému svědčí aplikace mnoha přípravků na pleť. Naše pokožka nepotřebuje bytelné brnění proti škodlivinám. Naopak, přemíra přípravků může stav pleti zhoršit, pokožka se může stát mastnější a s viditelnějšími póry. Proto se raději vraťte k našim rutinám a vsaďte na jednoduchost.

Co je skinimalismus?

Jak název napovídá, jde o používání menšího množství kosmetických produktů nebo make-upu, z čehož vyplyne méně frustrace, méně utracených peněz, méně sledování módních skincare trendů. Zaměřte se proto na produkty, které jsou pro vaši pleť prospěšné. Neznamená to však, že se musíte vzdát svého oblíbeného séra, pleťového oleje nebo jiného přípravku. Zaměřte se však na to, co přinese prospěch pleti, protože spousta produktů jsou spíše „nice to have“, tedy zázraky jen slibují. Pokud chcete minimalizovat svoji skincare rutinu, sledujte jen pár složek. Je vědecky dokázáno, že na zpomalení stárnutí si vystačíte s těmito třemi: vitaminem C, retinolem (případně jeho přírodní podoba bakuchiol) a SPF. Bonusem jsou antioxidanty, které některé přípravky obsahují.

Péče Noili

Skvostná kosmetika pro zářivou pleť

Zmíněným složením se pyšní séra a oleje od Noili. Zde věří, že jednoduchá, ale funkční rutina je vynikajícím protipólem k nekonečné aplikaci kosmetických produktů. Výhodou této kosmetiky je úžasná aplikace. Sérem či olejíčkem můžete masírovat obličej, krk i tělo, čímž stimulujete kůži, která se stane zářivější díky produkci kolagenu, jehož tvorba se s přibývajícími léty zpomaluje. Skvělého wow efektu dosáhnete, aniž byste museli použít více výrobků. Podstatná je však pravidelnost. Raději se denně hýčkejte jedním přípravkem, než abyste jednou za týden pleť překvapili nánosem mnoha přípravků. Tím dovolíte pokožce přirozeně se regenerovat, tudíž zpomalíte proces jejího stárnutí.

Ochrana před sluncem je základ

Stále je spousta z nás, kteří podceňují SPF. Mnoho lidí si ochranu před sluncem spojuje pouze s dovolenou, kdy si do kufru přibalí opalovací krém. Slunce na nás ovšem působí, i když jdeme dopoledne do práce, hřejivé sluneční paprsky mohou působit i v chladnějších měsících. I proto mnoho make-upů má SPF. Aby se nositelce nevysušovala pleť opálením a aby se jí netvořily pigmentové skvrny.

Maska Noili

Rutina je základ

Zmínili jsme pravidelnost používání přípravků, k denní rutině patří i denní odličování, tonizace a čištění pleti. Jednou týdně si dopřejte peeling a masku, která po aplikaci scrubu snadněji vnikne hlouběji do pokožky. A vůbec není špatné chodit na profesionální kosmetiku, kde se vám o pleť postarají a vyřeší případné problémy.

Vaše skinimalistická must have

Pro denní péči Noili doporučuje Bakuchiol & Squalane Oil Serum. Hlavní složka, bakuchiol, tedy přírodní podoba retinolu, při pravidelném používání zjemňuje vrásky, zpevní kontury tváře a poradí si i s hyperpigmentací. Podporuje rovněž tvorbu kolagenu a elastinu. Velkou výhodou oproti retinolu je jeho jemnost. Nedráždí, a proto je ideální i pro velmi citlivou pleť. Olivový skvalan pak pokožku zvláční a vypne vrásky. Na noc vsaďte na Pro-Collagen Vitamin C Oil Serum. Obsahuje vitamin C v optimální a bezpečné koncentraci 5%, která nenarušuje ochrannou bariéru pokožky. „Céčko“ jako antioxidant podporuje tvorbu kolagenu a spolu s vitaminem E viditelně zlepšuje stav stárnoucí pleti, kterou posléze rozzáří. Pro extra dávku výživy aplikujte Antiaging mask Mask Sleep Repeat, což je  antiagingová oleogelová maska, která pleť dokonale zregeneruje během spánku. Obsažený skvalan pleť nádherně zvláční, měsíček zabojuje proti zánětům a výtažek ze sladké papriky zanechá pokožku krásně rozjasněnou. Můžete ji používat denně, klidně i místo nočního krému.

Měření